Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan hívják az alábbi...

Dq kérdése:

Hogyan hívják az alábbi URL-encode-ot? És van-e ehhez tool?

Figyelt kérdés

Hali!

Egy phpbb alapú fórumba szeretnék linkeket posztolni, de nem tudom hogyan kell.


Például a [link] linket szeretném valahogy elküldeni.


az [url= [link] ]LINKNÉV[/url] alakú vagy az urlencode-olt formulát nem eszi meg, sem a legtöbb alakot amiket próbáltam.


Addig kikísérleteztem, hogy a firefox által használt formát: [link] elfogadja.


Az a kérdésem, hogy hogyan hívják egy linknek az ilyen alakját, és hogyan tudok egy linket ilyenné alakítani. (lehetőleg valami ingyenes online eszközzel)


Köszi!



2018. febr. 4. 12:08
 1/2 Hominida ***** válasza:
Percent encoding a neve a módszernek, és az a célja, hogy a linkben levő, az alapkészletben nem szereplő karaktereket a tizenhatos számrendszerben leírt, százalékkal jelölt kódszámukkal helyettesítse. Van egy csomó ilyen online program, de most egyet sem találtam, amely ne alakította volna át a " https://"-ben is az itt meghagyandó vezérlőkaraktereket is, márpedig úgy a link már nem fog működni. Azzal megpróbálkozhatsz, ha te magad választod ki a linkből azt a szakaszt, amelyet százalékossá kell konvertálni, a konverziót ezek az oldalak akkor már meg tudják csinálni, te pedig beszúrod a kapott eredményt.
2018. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A phpbb át fogja alakítani neked a linket, ha nem, akkor rossz a szerver config. Beszélj az üzemeltetővel.
2018. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!