Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a gond? Nincs interne...

Mi lehet a gond? Nincs internetmegosztás!

Figyelt kérdés
Kollégiumban lakunk, sürgős megoldásra lenne szükségünk. Eddig tökéletesen működött a wifi Tenda típusú modemünkről (azt hiszem ez a modem). Egyik pillanatról a másikra a sárga felkiáltójeles cucc jelent meg, wifi sehol. Nyilván közünk nincs az ilyen dolgokhoz, mint a wifi vagy ennek beállítása. Ehhez kérek segítséget. Lementünk a portára hol kaptunk 2db IP címet, de nem tudjuk mit is kellene kezdeni vele. Beírtuk a böngészőbe, semmi megoldás. Tényleg nem tudunk vele mit kezdeni, segíteni senki nem tud, itt várok segítséget. Meglehet hogy kevés az infó amit leírtam, nem tudom mit kellene még írni. Előre is köszönjük azt aki megszán minket segítséggel. (Ha csak simán netkábelről laptopozunk úgy minden király, tehát nem a szolgáltatóval van problem)

2018. febr. 5. 14:34
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
Valószínűleg a Tenda beállításaiban kell megadni a kapott IP címet, mintha fix IP címes szolgáltatás lenne.
2018. febr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit részletesebben kifejtenéd ezt, mert így önmagában nem tudom mit kellene csinálni.
2018. febr. 5. 14:44
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Az a baj, hogy nem ismerem az ottani környezetet. Nem akarlak lelomozni, de a legtöbb koliba tiltva van a Wi-Fi alapú megosztás biztonsági okokból. Talán még ehhez is közel lehet, hogy most hirtelen nem működik.


A másik meg hogy milyen módon csatlakozik az a két számítógép? Be kellett írni a hálózati kártya beállításaiban a kapott IP címet, csak csak bedugtátok és alapból működött? (vagyis automatikus DHCP)

2018. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Minden szobában ilyen módon megy a netezés, a kolifőnök is tudja, tehát engedélyezett.

Automatikusan.

2018. febr. 5. 15:16
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Mi a pontos típusa a Tenda routernek?

Meg tudod mondani a beállításait?

2018. febr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
írtam üzenetet
2018. febr. 5. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!