Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom kihasználni a...

Hogy tudom kihasználni a sebességet?

Figyelt kérdés

Átváltottunk Telekom szolgáltatóra, tudom, hogy nem a legjobb, sok a probléma vele, de ahol mi lakunk, ez a legkedvezőbb lehetőség.


250Mbit/s -es előfizetésünk van, viszont az asztali géphez csak 70 Mbit/s jut el. Ez a gép vezetékkel kapcsolódik a netre. Van 2 laptop a háztartásban, ami sajnos csak 20-30 Mbit-et kap.


A router-ünk 54 Mbit-es sávszélességet bír. A két laptop wifi-vel csatlakozik a netre.


Az egyik laptopot rákötöttük közvetlen a modemre, akkor 150-180 Mbit/s-es sebességet láttunk, amikor a másikat kötöttük rá, akkor csak 70 Mbit/s volt.


Milyen hardvert érdemes venni/ kicserélni ahhoz, hogy maximálisan ki el tudjuk érni a 250 Mbit/s-es sebességet?


A közeljövőben biztosan nem fogunk nagyobb csomagra váltan. Milyen routert ajánlotok?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 10. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Eleve a 250-es net produkálhat olyan esést, hogy néha 150 néha 70 megabit, mivel ennek a netnet a garantált sebessége 20!!! megabit, az is lehet hogy néha csak ennyivel szolgáltatnak. Ebben az esetben bármit is csinálsz nem lesz nagyobb a sebesség. Ha ehhez hozzáveszed hogy a wifi miatt megint csak sebességveszteség van így a sok tényező miatt nem hiszem, hogy bármibe is érdemes lenne beruházni mert attól nem lesz gyorsabb a neted.
2018. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Attól, hogy több eszköz csatlakozik a wifire, attól mutatnia kellene a teljes sávszélességet, viszont érthető lenne, ha nem töltenék annyival, amennyivel kellene.


Olyat is tapasztaltam, hogy azt jelezte, hogy 19Mbit/s volt a sávszélesség, ennek ellenére 8-8,5 Mb/s-el töltöttem. Erre azóta sem találtam magyarázatot. :D

2018. febr. 10. 18:27
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha a router wifin 54Mbit/s-t tud, akkor szinte biztos, hogy a LAN portjain sem tud többet 100-nál. Egy gigabites router nem ártana a vezetékes kapcsolatok miatt (és annál már a wifi is lesz legalább 300-as, amit persze SOHA nem fogsz elérni, ez csak az elméleti maximum sebesség). Pl TP-Link Archer C5.

[link]

2018. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Attól, hogy több eszköz csatlakozik a wifire, attól mutatnia kellene a teljes sávszélességet,"


A teljes sávszélesség a netednél 20-250 megabit között mozog. Ha csak 100-at vagy 30-at látsz honnan fogod tudni hogy a hardvered vagy a szolgáltatód miatt annyi??


"ennek ellenére 8-8,5 Mb/s-el töltöttem. Erre azóta sem találtam magyarázatot"


A letöltési sebességed megint attól függ mivel, honnan

és mit töltesz.


Mérni tudod és arra tudsz támaszkodni. Speedtest

2018. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!