Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek ezek kamuk vagy...

Szerintetek ezek kamuk vagy igazak?

Figyelt kérdés

Nem egyszer láttam már,hogy kiírják facebookra,hogy oszt meg lájkold és akkor kisorsoljuk a 10db iphone x-et.

Vagy bármit.

Ez nekik mért éri meg?

volt már olyan köztetek így tényleg nyert valamit?

Mert ez mind szépen és jól hangzik,de miért éri meg nekik kisorsolni?



2018. febr. 11. 12:14
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és még annyit,hogy ha nyerek akkor jelzik nekem valahogy vagy nekem kell figyelni?
2018. febr. 11. 12:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kamu, csak arra megy ki hogy feltornázzák az oldalt követők számát, a megosztás által még több emberhez eljusson az oldal. Tipikusan hoax, álhíres, clickbait oldalak csinálják ezt, akiknek az elsődleges bevételi forrás a kattintásvadász tartalmak közzétételéből adódó látogatói forgalom által generált reklámnézettség.


A másik oldalon a hiszékeny, befolyásolható, naiv, interneten járatlan emberek állnak akik nem tudják hogy átverésről van szó, vagy nem veszik komolyan hogy mivel jár egy ilyen játék ("csak megosztom, nekem 1 kattintásba került").


Nyereményjátékot csak bejelentés után, közjegyzővel együtt lehet csinálni, közzétett szabályzattal, feltételekkel, jogorvoslati lehetőséggel, stb.... Minden más ami ezeknek nem tesz eleget, az átverés kategóriába sorolható attól függően hogy mekkora értékű nyereményről van szó. Tehát egy ingyen pizza kisorsolása egy pizzéria által kevésbé lesz átverés mint egy random clickbait oldal ami több százezres telefonokat dobálna csak úgy az embereknek.

2018. febr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Véletlenül a Vodafone belső hálózaton is hírdetett hasonlót, ezt írhatták át csalósra.
2018. febr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2


"Nyereményjátékot csak bejelentés után, közjegyzővel együtt lehet csinálni, közzétett szabályzattal, feltételekkel, jogorvoslati lehetőséggel, stb.... Minden más ami ezeknek nem tesz eleget, az átverés kategóriába sorolható attól függően hogy mekkora értékű nyereményről van szó."


Ez így ebben a formában nem igaz. A legtöbb online nyereményjáték nem bejelentésköteles, mivel nem teljesülnek rá egyes feltételek (mint pl. az, hogy a játékosok sorsjegyeket kapnak), amik a bejelentésköteles nyereményjátékokra igazak. Játékszabályzatnak és adatvédelmi szabályzatnak ugyanakkor lennie kell minden esetben.


Kérdező, vannak megbízható boltok, amelyeknek ténylegesen vannak nyerteseik, és nyilván vannak csalók is. A régebb óta működő, offline is elérhető boltok általában megbízhatóbbak.


Egyébkén a "lájkold az oldalt és nyerj", a "jelöld meg az ismerősödet a képen és nyerj", és az "oszd meg a bejegyzést és nyerj" típusú nyereményjátékok nem szabályosak a facebookon, ugyanis a facebook szabályzata ezeket tiltja. (E./3. [link]

2018. febr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazak, én nyertem egy ilyennel egy Samsung Galaxyt. Értesíteni fognak privát üzenetben és postán küldik a telót.

Sok sikert!

2018. febr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!