Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Laptop wifi routerré alakítása...

Laptop wifi routerré alakítása lehetséges?

Figyelt kérdés
Van egy laptop(típusa gondolom lényegtelen) és ethernet kábelt használok. A szobámba gyenge a wifi jel(router alrébb telepítése esélytelen) ezért gondoltam,hogy routerként használnám a laptopot. Láttam programokat erre,de nem vagyok benne biztos,hogy a hálózati netet is meg tudja-e úgy osztani,mint a wifit. (Lehet hulyeseg a kérdés,de nem igazán vagyok otthon az informatika ezen részén)

2018. febr. 14. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Megtudja osztani, de felesleges egy laptopot emiatt folyton járatni. Vegyél egy wifi access pointot, aztán dugd rá azt a kábelre.
2018. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Lehetséges, de a legrosszabb megoldás ami csak szóba jöhet. Még ha nem is sajnálod, hogy emiatt sokat jár majd amortizálódik, azon kívül folyamatosan zajol, és a fogyasztása is van.

Gyakorlatilag pár 2-3 ezerért vehetsz routert még akár újonnan is ami bekonfigurálható AP módba.

2018. febr. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem szükséges Connectify-t megvenni vagy más gagyi progit használni, Win10 tudja alapból (gondolom előzőek is), egyszerűen futtassuk ezt cmd-ben:


netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=SSID key=PASSWORD

netsh wlan start hostednetwork

Természetesen SSID és PASSWORD átírva arra amire akarjuk. Ezután nyissuk meg a Vezérlőpultot, Hálózati és megosztási központ, Adapterbeállítások módosítása, itt keressük meg azt az adaptert, ami kapja a netet, tehát ha wifi-t osztanánk, nyilván kábelen jön a net. Jobb klikk, Tulajdonságok, Megosztás fül, bepipálni "Megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy ennek a számítógépnek az internetkapcsolatát használják", és az alatta lévő dobozba beírni a létrehozott WIFI háló nevét. Ez általában automatikusan odakerül, neve "Helyi kapcsolat..." szokott lenni. Ha mégsem írná be, idézőjelek nélkül kell beírni annak az adapternek a nevét, amit látunk az adapterbeállítások oldalon.

2018. febr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
(megjegyzem, minden WIFI megosztó alkalmazá is pont ezt csinálja végig)
2018. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. febr. 18. 21:08
 6/6 A kérdező kommentje:
A cmd-nek megnyitva kell maradnia? Mert van amikor "eltűnik" es en erre tudtam gondolni
2018. febr. 19. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!