Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Routeren keresztül nagyon...

Routeren keresztül nagyon gyakran felugrik a ping. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Dlink go-rt-N150 router.


Eddig ugye a számítógép közvetlenül kábelen kapta az internetet, minden jó volt. Most szereztem a fent említett routert, és beüzemeltem.

A gond csak az hogy pár másodpercenként megugrik a ping értéke. Megy 30-40ms-el, aztán felugrik 230-250 körülre, úgy van pár másodpercig, majd vissza 30-40-re. Aztán pár másodperc és ismét felugrik.

Ellenőriztem telefonos és gépes programmal is az elérhető csatornákat, mindkettő minden csatornát alig terheltnek mutatott (kis faluban lakok) végignéztem mindet, és mindnél ugyanaz a probléma. Arra is gondoltam hogy fizikailag zavarja valami a jelet, de ötletem nincs mi lehet az. Évekkel ezelőtt volt egy router ami ugyanazon a helyen volt ahova a mostanit tettem, és az működött rendesen (belső ablakpárkány-bár lehet hogy akkor nem használtam olyan programokat amiken zavart volna a pár másodperces ugrálás). Ameddig a kábel hossza engedte, szinte minden helyen próbáltam már és ugyanez a helyzet.


Fizikailag semmi nincs az eszközök között ami zavaró lehetne.

Elektronikusan is csak a számítógép,monitor,hangfal,modem kb. másfél méter távolságra a routertől, illetve kb. 3 méterre a TV. Az utcai kábelek is elég messze vannak.


A routerrel lehet valami baj? Vagy az elektronikai eszközök zavarnak be még ilyen távolságról is?



2018. febr. 15. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Most is kábelen van a gép, csak beraktál az útba egy router-t, vagy most a gép is wifiről megy?


Ha van lehetőséged a kábelre, akkor nem használj wifi-t. Sokkal kevésbé stabil.

Amúgy bármi zavarhatja. A legtöbb vezetéknélküli eszköz a 2,4 GHz-es hálózatot használja, szóval a bluetooth, az elektromos kapunyitó és kb. minden. Ezek mind zavarhatják a wifi-det.

2018. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy kábelről van a gép, csak beraktam egy routert. Se bluetooth eszköz se kapunyitó, se semmi más elektronikus eszköz nincs a fent felsoroltakon kívül.

Most kivettem a routert, szóval megint közvetlenül kábelről jön a gépre, de mielőbb szükségem lenne vezeték nélküli hálózatra is (tanulás,munka miatt).

2018. febr. 15. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!