Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert vegyek mennyibe...

Balu700 kérdése:

Milyen routert vegyek mennyibe kerül a bekötés és milyen szolgáltatót válasszak?

Figyelt kérdés

Akarok venni egy routert amit ki néztem egy "tendra ac6 1200" ehez a diginél néztem netet a digi net 100-at érdemesebb megvenni vagy a diginél a digi net 500 mi a kettő közötti különbség?

Digi net 1000-et nem akarok! Hűség idő nélküli lenne mennyibe kerül még bekötik milyen feltételei vannak sokba kerül a bekötés? Köszi előre is a választ.



2018. febr. 16. 01:37
 1/2 anonim ***** válasza:

a tendra egy olcsó xar márka, volt régen. Nem vennék olyat, inkább tp-link.


Te tudod mire használod. Ha nem kell nagy felbontású videóanyagokat letöltened, feltöltened, akkor elég a 100/100 mbit-es digi. Ehhez elég egy sima N szabványos wifi router, ami 300mbit/s -ot tud, ebből kb a fele ami reális, de mivel 100mbit az előfizetés ezért a 150mbit-et elviszi.


Ha mégis a nagyobb internetet választasz az 500 mbit-et, akkor tudnod kell, hogy mindenképpen GIGABITES router kell és AC szabványú wifi router. Valamint a laptopodnak vagy PC-dnek is kell tudnia az AC wifi szabványt vagy ha kábellel használod akkor a GIGABITES LAN hálózati kártyát.


Ehhez ráadásul megfelelőn új gép kell, i5, i7 CPU, gyors merevlemez, inkább SSD, és úgy általában költeni kell arra, hogy 500mbites internetet kihasználd.


Általános net használatra felesleges az 500mbit/s előfizetés.


A 100mbit-es nethez meg évekig jó a már olcsó N szabványos router, esetleg biztonság képen legyen gigabites WAN portja a routernek.

2018. febr. 16. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudok konkrét típust mondani mert én utoljára kb. 5 éve vettem és mostanában nem nézegettem.

Enyém megy digi 100-hoz. 5 éve működik, nem is akarom lecserélni egyenlőre mert nincs értelme, kb 16k-ért vettem anno.


Legtöbb gyártónak van router választója, ki kell választani hogy gigabit, N szabvány és kidobja a típusokat.


Ha van rá pénz, akkor akcióban ki lehet fogni AC szabványú újabb routert 20k-ért pl. EMAG-on, csak arra kell figyelni, hogy Gigabites legyen.

2018. febr. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!