Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől lehet az hogy miközbe...

BalintRamPage kérdése:

Mitől lehet az hogy miközbe játszok teljesen jó a pingem (40 ms), és random egy másodperce felmegy 120-ra (kb egy mpig kifagy a game), mert kb így lehetetlen játszani, valaki erre tudna valami segítséget, hogy mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

2018. febr. 17. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Az akkor nem 120-ra megy fel. 120 ping még játszható, 140 még elfogadható és szintén játszató, 150 felett kezdődnek a gondok. 160-tól már érzed, hogy a mozgási parancs végrehajtása késéssel jár, 200-tól meg már akár 0.25mp-nek érezhető késésről is beszélhetünk. A 175 még úgymond egy határ, ami felett már a vörös zóna van. Ott már (ha folyamatos a késés) érezhetően kalkulálni kell a későbbi reakcióval és ez elég negatívan befolyásolja a játékot. Nem folyamatos késésnél, úgynevezett "lagspike-oknál" random kiugrál magas értékekre a ping, viszont ha normálról ugrik hirtelen 120-ra még azt sem szabadna megérezned. Próbálj meg külsős programmal mérni, más nem TS pingmérője is tökéletes lesz. Én is azt használom. Egyébként 1000ms=1sec, így értelemszerűen a 120ms igazából 0,12s késés. Próbáld meg lelőni a netről az összes eszközt egy tesztidőszak erejéig. A felcsatlakozott eszközök listáját a router-ben tudod megnézni, hogy tudd biztosra senki sem csatlakozik amég megnézed. Ja, feladatkezelővel ellenőrizhetnéd megy-e komolyabb adatfolyam a háttérben (ethernetre nyomva megtalálod). Csak hogy megbizonyosodj, nem a géped laggoltatja a netet.
2018. febr. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Velem ez nagyon régen volt. Körülbelül 6 éve.

Egy windows újratelepítés megoldja a gondot. Én sem tudtam rájönni, hogy mitől. Bár akkoriban még nem értettem a gépekhez. :D

2018. febr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindegyik választ, és segítséget!
2018. febr. 20. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!