Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Dancsó Péter 50 milliót Ft-ot...

Dancsó Péter 50 milliót Ft-ot kaszált a Youtube-bal?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok, hogy tényleg jól gondolom-e, hogy a Dancsó eddig minimum 55 milliót kereset a Youtube-bal hirdetések nélkül? Ha jól tudom a Youtuberek 1 dollárt kapnak 1000 megtkintésre Magyarországon, vagyis ez a minimum ár, szóval Dancsónak van 250 000 000 össz megtekintése, amiből számoljunk csak 200 000 000 mivel lehet régebben nem volt Youtube partner. Szóval akkor az

200 000 dollár, ami kb. 55 millió ft, és akkor nem is beszéltünk a hirdetésekről, meg az adóról, mert gondolom ebből neki is kell adózni, vagy esetleg ez már nettó kereset? Szerintetek igaz, amit mondok? Puszta kiváncsísság.



2018. febr. 19. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg teljesen felesleges ilyeneken gondolkozni.

Annyira unom már, hogy állandóan azon megy a rugózás, egy youtube-os mennyit kereshet.

Konkrétan semmit nem lehet ilyen számokból leszűrni.

És nem a youtube-osokat akarom védeni, mert ugyanúgy egy kellemetlen jelenség mindennel együtt, bár vannak jó oldalai elismerem.


Szerintem ezek az összegek nagyon túl vannak gondolva.

Bár ha valaki akkor, Dancsó biztos jól lavírozott, de én nem egy komolyabb youtubostól hallottam már, ahogy nevetett egy jót azon a felvetésen, hogy ebből biztos bőségesen meg lehet élni.


Az a baj az egész felvetéssel, hogy itt az egyszeri ember leszűr annyit, hogy “50 millió”. Közben hol van itt a történet többi eleme?


Most elméletben tegyük fel, ez valós szám.

Ezt az összeget nem egy összegben kapta kézhez mint valami hatalmas lottónyereményt.

Csinálja a srác vagy 7 éve.

A keresete a népszerűségével nyílván exponenciálisan nőtt.

De ezzel együtt a kiadásai is, illetve a ráfordított idő is.

Tapasztalatból tudom (nem vagyok youtube-os) a videózás ha az ember jól akarja csinálni rengeteg pénzt emészt fel.


A valóság, amit szerintem nem nagyon lehet számszerűsíten ismeretlenül, hogy valószínű tudott venni egy lakást aminek fizetni tudta a felújjítását, egy autót, meg esetleg van pár millió félretett pénze a bankban.

Tudom, a legtöbb embernek már ez is a határtalan luxus leírása, de azt se felejtsük el a másik oldalon valószínű egész napjai mennek el azzal, hogy tartalomgyártással foglalkozzon.

Mindezt évek óta.

Jó eséllyel nem él rosszul egy minimálbéres életmódhoz képest, de ezen felül szerintem ez az összeg is erős fikció.

2018. febr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen, egyébként az egyessel értek egyet.


Viszont ott vannak Pamkutyáék is. Körülbelül ugyanennyi megtekintéssel. És most meg rakják ki a videókat, hogy milyen klassz helyen járkálnak. :D


Na nem mintha sajnálnám Pamáéktól a pénzt, Radics Petin kívül (meg JustVidman, de ő neki épp nagyobb baja is van a YT-nál) ők az egyetlen normális híresebb Magyar Youtube-osok.

2018. febr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Csinálhatna igazán normális tartalmat... . Amíg filmkritikákat csinált, és azok nyomokban magvas gondolatokat tartalmaztak (ehhe) sűrűn látogattam a csatornáját, de évek óta csak önmagára licitálva gyártja az egyre nagyobb baromságokat.

Számomra teljesen érdektelen lett, és szomorúnak tartom, hogy ez kell a népnek.

2018. febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kalkulációd már ott botlik egyet, hogy 1000 megtekintés után 1 dollár jár. Ezt valami cikk terjesztette évekkel ezelőtt, azóta sokan ezzel számol sok mindenki.


Ez személyenként, nézőközönségenként változó lehet, egyáltalán nem lehet minden esetben ennyivel számolni. Inkább kevesebbel. Dancsó tudtommal partnercégnél van, aminek nem ismerjük a kifizetési feltételeit, de biztos, hogy valami sápot levesz, tehát a teljes bevétel egy részét kapja meg, amiből még adóznia is kell.


Az biztos, hogy a sok év alatt több milliós reklámbevétele volt a csatornának, talán pár tízmilliós is, de csak tippelni lehet, pontos összeget kalkulálni nem.

2018. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom Magyarországon 1000 megtekintésért 0,5 dollár jár nekem ez inkább reális mit az 1 dollár. Persze ez országonként változik függ attól hogy a mekkora az esélye hogy egy reklámkattintással vásárlás valósul meg vagyis mekkora az adott országban a vásárlóerő, ezt a Google nagyon szépen tudja mérni. Olyat meg ne írj hogy 50 milliót keresett HIRDETÉSEK NÉLKÜL, mert hirdetés nélkül kereken 0 forintot keresne. A Youtube nem segélyszervezet hogy csak a két szép szeméért fizessen valakinek pontosan megvan határozva hogy az adott országban mennyit ér pl 1000 néző.
2018. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egy viselt poló márkájának megemlitése, egy új üditőital petpalackjának felmutatása, a legujab iphone videóban való be vagy felmutatása, apple termékek célzott de mégis rejtett bemutatása premier filmek ajánlása már alapon termékbemutató. Nem csak a youtube hanem más egyéb különböző szponzorcégek is felkeresik olykor a youtubert, látván nézettségi arányait külömböző ajánlatokkal bombázva amit a youtuber maga dönthet el, hogy elfogad vagy viszautasít. Amenyiben elfogadja a felkinált ajánlatot minden egyes új megtekintésért meghatározott összeget kap de még igy sem elegendő öszeg ahoz, hogy bárki megtudjon ebből gazdagodni.
2019. jan. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!