Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha facebookon jelentek valakit...

Ha facebookon jelentek valakit mennyi idő múlva és mit csinálnak az illetővel?

Figyelt kérdés

Irtam a facebooknak,a képeimet felhasználta az illető elég szép kommentek köritésében,mármint ő kommentelte.

Nekem le van tiltva egy közös ismerősünk szólt hogy ilyenek kerültek fel rólam.


2018. febr. 26. 04:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Személyes következménye nem lesz, csak leszedik a profilt hogy ha akarják.
2018. febr. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez volt.

Először is minden nyilvános képedet tedd priváttá, hogy ne tudjon senki hozzáférni.

Másrészt jelentsd a fészbuknak, és esetleg kérd meg 1-2 ismerősödet aki benne van, hogy jelentsék ők is, mint kamuprofilt.

Tegyél ki egy posztot a dologról (nem nyilvánosan), hogy ez a helyzet és kéred az ismerősöket, hogy ezt vegyék figyelembe ha bármilyen furcsaság érkezik tőled.

Aztán én elmentem a rendőrségre és feljelentést tettem, mert tudtam ki volt és egyéb dolgokat is csinált az illető már hónapok óta, és ez fészbukos dolog volt a pont az I-n.

A feljelentés jegyzőkönyvét megosztottam az oldalamon és elmondtam a kollégáimnak személyesen is, mi a helyzet. 2 napon belül eltűnt a kamuprofil és megszűnt mindenféle csesztetés az illetőtől.

A rendőrség részéről nem történt érdemi beavatkozás, valami olyasmit mondtak, hogy mivel a FB külföldi oldal, így nem lesznek jogosultak IP cím alapján megkeresni az illetőt. Meg persze nem is érdekli őket.

De a jegyzőkönyv is elég volt, hogy az illető visszavegyen.

Csinálnom kellett egy új fiókot mert a kollégák nem hitték el, hogy én vagyok én, és nem tudták kivel beszélnek.

Azóta nincsenek ismerőseim munkahelyről, semmim nem nyilvános és nem jelölgetek vissza mindenféle embert.

2018. febr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!