Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú számítógép okozhat...

Lassú számítógép okozhat lassú internetet?

Figyelt kérdés
Lassan 8 éves a gépem, így már nem csoda, hogy elkezdett belassulni. Már egy böngészőt is 5 perc mire megnyit. Viszont azt vettem észre, hogy hiába van az 5-ből 3-as jelerősségem, nagyon lassan fut a net, ráadásul a film nézés is majdnem lehetetlen. Néha jól betölt de leginkább akad. Egy 20 perces sorozatot jó esetben 3/4 óra alatt nézek meg. :D Egyszerűen nem tölt a film. Van összefüggés?

2018. márc. 5. 09:38
1 2
 1/16 Alain Delon ***** válasza:
100%
Ez több tényezőtől függ: maga a gép, az oprendszer és a böngésző. Nálad ezeknek valami nagyon rossz konstellációja jött össze. Az én gépem a tiédnél jóval régebbi, egymagos, de közel nincsenek ilyen problémáim.
2018. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Alain Delon ***** válasza:
+ Lehet a szerver hibája is, hogy lassan tölt.
2018. márc. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mit tehetek ellene? Már a 3 vinyóját tapossa a gép, és a legutolsó cserénél kezdett ez a lassulás megmutatkozni. Nem mondom, hogy hiper gyors volt előtte, de átlag volt. Most viszont borzasztó. Illetve a böngésző is sokszor annyi ideig próbál tölteni, hogy végül összeomlik. Van olyan is, hogy egyszer csak kidob a net, és a gép amit eddig wifit fogott az eltűnik, majd egyszer csak visszaáll.
2018. márc. 5. 10:15
 4/16 anonim ***** válasza:

Én Idén cseréltem le a 9 éves gépemet és nem volt így belassulva. Rendszer kérdése is. A Windows, ha telepítgetsz ezt-azt, előbb-utóbb belassul. Többek közt ezért is használok Linuxot.

Tegyél fel egy friss rendszert, az segíthet.

2018. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Pár hónapja lett újra rakva win7-re. Nincs sok program rajta, pár alap progi (böngésző, winrar, total commander), + 2 játék.
2018. márc. 5. 10:46
 6/16 anonim ***** válasza:

Ez amugy, milyen gép? Mert nagyon nem mindegy hogy egymagos, kétmagos, vagy akkor csucskonfig, memoria, iyesmik.

De ha csak3-as a jelerösséged, az már elég gyenge wifi is lehet, szoval már az is probléma lehet. Milyen internet lett előfizetve? Miért nem kábellel kapcsolodsz?

2018. márc. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Alain Delon ***** válasza:
3: Akkor még lehet routerhiba is. Bővül a kör!
2018. márc. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Acer Aspire, azt hiszem 2 magos, de ennyire nem értek hozzá. 2 GB memória. UPC-re vagyunk előfizetve, a router az alsó szinten van, az én gépem az emeleten, és még csak nem is pont fölötte, hanem a másik oldalon. :D
2018. márc. 5. 11:54
 9/16 anonim ***** válasza:

"Nesze sánta, itt egy púp is..."

2GB RAM kevés, a router hozzád képest rossz helyen van. Ki tudod próbálni a géped a földszinten, közelebb a routerhez?

2018. márc. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Alain Delon ***** válasza:
9: Hagyjuk már ezeket a meséket, hogy 2GB memória kevés! Én 1,7Gb-tal vígan elvagyok a fentebb említett egymagos gépemmel. Persze tudatosan kerülöm az olyan szándékosan memória- és processzorzabáló sz_rokat, mint a Chrome. És mondjuk openSUSE van a gépen KDE-vel. Ennyikehhhh!
2018. márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!