Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube-ra lehet feltölteni...

Youtube-ra lehet feltölteni filmeket illetve meséket?

Figyelt kérdés

Csak mert itthon rengeteg DVD-m van és gondoltam megosztom másokkal is, hisz az okostévéken alapból rajta van a youtube és nagyon sokan arról nézik ezeket már.

Viszont valakinek nem engedélyezett de ez mitől függ?


2018. márc. 15. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Attol, hogy vedi e szerzoi jog.
2018. márc. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És ez pontosan mitől függ hogy védi-e? Igazából sokszor találkoztam ezzel videóknál de nem értettem hogy mit is jelent igazából.
2018. márc. 15. 22:16
 3/14 anonim ***** válasza:
Erre nem a YT a legjobb oldal, mert valószínűleg törlik, ha jogvédett, illetve a csatornát is megszüntethetik emiatt.
2018. márc. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"A mű nyilvánossághoz való közvetítésének joga


26. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét sugárzással a nyilvánossághoz közvetítse, és hogy erre másnak engedélyt adjon. Sugárzás a mű érzékelhetővé tétele távollévők számára hangoknak, képeknek és hangoknak, vagy technikai megjelenítésüknek vezeték vagy más hasonló eszköz nélkül megvalósuló átvitelével."

Forrás: 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról ( [link] )


Szóval ha megszerzed a szerző hozzájárulását - amit nagyon kétlek, mivel a (nagyobb) rajzfilmeket általában stúdiók készítik, amik profitorientált szervezetek, így a két szép szemedért nem fogják erre neked megadni a jogot - akkor feltöltheted.

2018. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hm akkor ne is próbáljam meg? Csak azt nem értem hogy valakinek miért sikerül. Pl. Barbie meséket is fent hagyják meg már régóta töltenek fel videókat. Azért is ezt írtam mert nekem is van egy rakat Barbie-s mesém.
2018. márc. 15. 22:33
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

De azért mondjátok meg, Pl a Nils Holgersson Pumukli, illetve a Pampalini fent lehet? mert ennyi erővel azokat is leszednék simán!

Na meg rengetek game playerek vannak fent mint pl a Mario, azokra nem érvényes a Copyright?

Nagyon érdekesen tilt és engedélyez a Youtube....

2018. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem van pár Nils holgersonos mesék, ami 3 v 7 országban letiltva Youtuben.,, de tudom előbb-utóbb ezek lesznek letiltva....
2018. márc. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát ez az, van amit enged meg van amit nem. Én sem értem ezt a YouTube-ot már.:/
2018. márc. 15. 22:48
 9/14 anonim ***** válasza:

#6: igen, ezeket is többször elmagyaráztam már a "jaj, jaj, jaj, itt az Internet vége, mert letörölték pár (illegálisan feltöltött) mozifilmet a Youtube-ról, brühühü!"-hisztizőknek.

A Pumukli, vagy a hasonszőrű rajzfilmek azért maradhattak fenn, mert ezeket kis országok/kis stúdiók készítették kis költségvetésből, ráadásul nem értek el nagy nézőszámot, régiek, így már nem jelentenek akkora bevételt se a jogtulajdonosoknak, így nem foglalkoznak vele annyira.


"Na meg rengetek game playerek vannak fent mint pl a Mario, azokra nem érvényes a Copyright? "

Nem, mivel ott a termék, a mű maga a játék.

Olyan ez, mintha felvennéd, hogy egy versenyautó végighajt a versenypályán - az nem sért szerzői jogot. Viszont ha a tervrajzait osztanád meg (összes dokumentációjával együtt), az már problémát okozhat.

2018. márc. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod az ide vonatkozó törvényeket, de tartasz a következményeitől, akkor ne tölts fel.


Az, hogy vannak fent anyagok, nem jelenti azt, hogy számára engedélyezték. Nekem is saját videómra 5 év múlva jött egy bejelentés, hogy szerzői jogot sértő videóm van fent és úgy kellett tisztáznom, hogy nem az. Nem tudnak mindent ellenőrizni, hiába vannak robotok, amikkel dolgoznak. Nem azért vannak fent szerzői jogot sértő videók, mert Engedik, hanem azért, mert Még nem tiltották meg. A kettő nem ugyan az.


Hogy könnyebben megértsed: a gyorshajtást sem engedik, mégis rengeteg gyorshajtó van. "Nem lehet minden pofon mellé egy rendőrt állítani."

2018. márc. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!