Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router, modem bekötése,...

Router, modem bekötése, hogyan kell?

Figyelt kérdés
Adott egy viszonylag régi tp-link routerem, és egy szintúgy elég régi modemem. A családban 2 modem és 2 router van, illetve kettő asztali gép. Két különálló, egymástól messzi szobában. Ezért én eddig wifi adapterrel játszottam, interneteztem, de mint észrevettem hatalmas pinget, és kevés letöltési sebességet eredményez. Ezért szereztem be még 1 routert, és egy modemet. Most ott tartok, hogy a router és a modem össze van kötve, minden rendben van, csak én hallottam egy úgymond "utcáról bejövő" kábelről, amin keresztül kell csatlakoztatni a modemet. Hát, ez a másik gépnél sikerült is, de az én szobámban ilyen nincsen. Viszont szükség van a modem bekötésére, de a szobák messze vannak egymástól. Hogyan tudnám megoldani? Bocsi a fogalmazásért, én ehhez nagyon nem értek, de szerintem aki jártas benne, meg tudja magyarázni. Előre is köszönöm.

2018. márc. 29. 18:29
 1/4 Derwer ***** válasza:

Érthetetlen a dolog.

Minek ide ennyi modem?

Esetleg switchre gondolsz ?

2018. márc. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elég egy modem is egy házba, úgy hogy 2 router van 2 külön szobába?
2018. márc. 29. 21:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy olyan kis “dobozról” lenne szó, amibe bele lehet csatlakoztatni egy modemet, és egyes helyeken arról jön a net és a tv is egyszerre. Az utcáról van bekötve.
2018. márc. 29. 21:17
 4/4 anonim ***** válasza:
[link] router hálozat rajz&ved=0ahUKEwibqKvFgavaAhUPblAKHZ1LCqcQMwhQKAAwAA&iact=mrc&uact=8
2018. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!