Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért maximum 1,7MB/sec es a...

Mesterdav kérdése:

Miért maximum 1,7MB/sec es a letöltési sebességem 1000Mbps-es internetel?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek a telekom az internetszolgáltatóm,elvileg 1000Mbps-es a netem ami 125MB/sec lenne de ehelyett 1,7Mb/sec-es volt eddig a legnagyobb letöltési sebességem.

#internet #internetsebesség #sávszélesség #Telekom #alacsony internet sebesség #alacsony internet sávszélesség
2018. ápr. 14. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi a garantált letöltési sebesség a szerződés szerint?
2018. ápr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom,a weboldalon nem írja, a szerződésbe pedig csak anyit írnak hogy 1000Mbps-es.
2018. ápr. 14. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
És hol mérted az 1.7-et?
2018. ápr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Torrent,Steam játék letöltése, Uplay játék letöltése, speedtest.net-en 13.13MB/sec a letöltés és 0.54MB/a feltöltés.
2018. ápr. 14. 20:29
 5/8 A kérdező kommentje:
De azt a 13,13MB/sec-et amit a speedtest.net mért még soha nem látam akármit töltötem le akárhonan.
2018. ápr. 14. 20:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat elnéztem a speedtest.net-en 13,13mbps et mért nem 13.13Mb/sec-et,amit ha átszámoljuk akkor az 1,6MB/s.
2018. ápr. 14. 20:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Wifin méred? Wifin keresztül nem garantált semmi sem, mert a szolgáltatón kívüli dolgok is befolyásolják a wifit:

- szomszédos wifik

- más vezetéknélküli eszközök a háztartásban

- a távolság a HGW-től (alias modem avagy router) mert a levegőnek is van ellenállása

- falak szerkezete és vastagsága

- maga az eszköz, ami a wifire csatlakozik, annak a technikai paraméterei és teljesítménye


A wifit használó eszközök 3/4-e a 2,4 GHz-es frekvenciasávon kommunikál, ami egy szabad frekvenciasáv, minden ezt használja: a játékkonzol vezetéknélküli kontrollerétől kezdve a garázsajtó nyitón és autóriasztón át a mozgásérzékelőn, bloutooth csatlakozást használó eszközökkel bezárólag. Lehet neked nincs ilyen, de a szomszédnak van. Ha nincs, akkor ott a vályogfalú házad, de ha meg lakótelepen laksz akkor meg a vasbeton. Meg a szomszédok.


Megoldás: 5 GHz. Csak ezt meg nem minden laptop, okostelefon, tablet tudja. Ha meg igen, akkor a családban biztos van olyan, akinek nem, szóval miatta marad a 2,4 GHz. Vagy mehet párhuzamosan a kettő is, de azzal az a baj, hogy az 5 GHz az kisebb hatókörben fogható, ha nagy a ház, egyből lefedettségi gondok jönnek.


Lehetne ezt még cifrázni, de a lényeg: wifire nincs garancia, ennyit bír. Lehet szórakozni azzal, hogy a lakás központi helyére kell tenni a HGW-t, vagy beszerezni egy router és azt tenni a lakás másik végébe, de jelentős javulás nem lesz.


Ha meg kábelesen használod, akkor sanszos, hogy a laptop/pc alkalmatlan az 1000 megabitre. Itt az UTP kábeltől kezdve az elnyűtt winchesteren keresztül a hálózati kártyán át bármi lehet.


- normális operációs rendszer (windows xp, vista, 7 kilőve)

- min. 4 GB ram

- i5 processzor vagy jobb, vagy ezzel egyenértékű amd

- ssd (hdd felejtős)

- 1 Gb-es hálózati kártya

- minimum cat5e utp kábel


Ezeket ellenőrizd le. Ha megfelel mindennek, még akkor sem biztos, hogy a szolgáltató a ludas, mert akkor pedig a sebesség attól is függ, mennyivel osztják meg a tartalmat. Nem szedheted gyorsabban, mint ahogy osztják. (Jó, a speedtest is kimérte a lassulást, tudom.)


1000 megabit csak optikán van, érted, fény, az nem tud belassulni. Ha a kábel sérült, akkor pedig fixen nincs internet. Gondolom új előfizetés és nincs még lezáródva a módosítás, ezért a korábbi csomag sebessége érhető még el. Vagy annyian leterhelitek az elosztót, hogy az nem bírja. Ezt be kell jelenteni, de csak ha kábelesen tapasztaljátok.


A wifire nem feltétlenül ugranak, ha igen, a számlázhatóság kilátásba helyezésével. A HGW-t nem cserélik ki feleslegesen, sokszor nem az a baj. Egy másik eszköz ugyanabban a környezetben ugyanazt a hibákat fogja produkálni, mert a környezetben nem történt változás.

2018. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Wifin mértem de kábelen is ugyan ez van a speedtest.net 13,45 Mbps-et mért.

Nem hiszem, hogy a laptopom lenne a ludas

-Asus

-Windows 10

-8GB RAM

-i7 6700HQ

-1TB HDD(7200 Rpm)

-a hálózati kártya is rendben van

-a kábel ami a routerből a laptopba megy az jó arra rá van irva hogy gigabit képes de amit a routerbe megy, amit ők adtak mikor bekötötték arra nincs írva semmi


Nem vagyunk új előfizetők már 2 éve használjuk ezt az internetes csomagot és elejétől kezdve ennyi a sávszélesség.

Szerintem a Telekom hibája mert van 2 batárom akiknek ugyan ez a csomag van(Ez a csomag az Interenet L a Telekom oldalán, tudom románul van de a goole forditó leforditja az egész oldalt ha kel csomag: [link] ) és nekik is maximum csak 1,7MB/sec-el tölt.

Lehet, hogy a Telekom kábelei roszak az egész faluban az szinte biztos, hogy nem optikai kábelek.

2018. ápr. 15. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!