Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Internet szolgáltató...

Az Internet szolgáltató vissza tudja követni hogy én mit nézek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel illegális dolgokat csinálok a dark weben mondjuk ott nézegettem a pedofil oldalakat napi rendszerességgel.A kérdés csak elméleti nem csinálok ilyeneket.Ebben az esetben vissza tudná követni mondjuk a UPC vagy a Telekom hogy én ezeken a weboldalakon jártam ?

2018. ápr. 21. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyon akarja igen.

Nem letezik olyan hogv 100% nyomtalan maradj a neten...

2018. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Ha rejtőzködni akarsz akkor telepíts egy TOR-t. Lassú, de biztos.Egyébként a dark webre enélkül nem jutsz fel. Napi szinten lógok fent, úgyhogy tudom. A deep webhez elég a gugli.
2018. ápr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ilyen esetben nem a webszolgáltatódtól félnék, hanem azoktól a hatóságoktól akik az illegális oldalakat figyelik, vagy titokban átvették az irányítást és/vagy üzemeltetik is ezeket az oldalak a felhasználókról bizonyítékot gyűjtve.
2018. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Az onion rendszer védi. Tanulmányozd a felépítését.
2018. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha TOR-t vagy más hasonló titkosított kommunikációt használsz, akkor a szolgáltató bár látja, hogy valamit forgalmazol, de annak valódi tartalmát nem tudja / nem akarja (több gondja is nagyobb annál, hogy az ügyfeleik kommunikációját ellenőrizgessék) kideríteni / nem derítheti ki (adatvédelmi törvény).
2018. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
#5-nek: Pontosan!
2018. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A TOR sem nyújt 100% védelmet. Tavaly már kiderült a zsarolóvírusok terjesztésénél hogy hányféle NSA által használt exploit-ot szedtek össze egy összehangolt támadóprogramhoz. Ebből egyértelműen következik hogy azon felül hogy hány NSA-hack került a nyilvánosságra, vajon mennyi lehet amiről te sem tudsz, és azt most is aktívan használják.

Mert ugye 100%-os biztonság nincs és azt az onion hálózaton sem fogja garantálni senki. Elég csak rákeresni hogy hány TOR felhasználó került lecsukásra az utóbbi években.

2018. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha ún. publikus IP címet használsz, akkor semmit nem tud, ilyenkor neki csak annyi kötelezettsége van (és nyilván a minimálisat teljesíti), hogy meg tudja mondani a hatóság megkeresésére, hogy egy adott IP címet adott időben ki használt. Hogy mire, azt nem tudja.


Ha NAT-olt ügyfél vagy, akkor ennél egy kicsit többet tud, de nem sokkal, egy-egy kapcsolódás cél IP címét, a protokollt és a forrás-cél portokat tudja, de a kommunikáció tartalmát (függetlenül attól, hogy a kommunikáció titkosított volt-e vagy sem) azt nem naplózhatja, és nem is naplózza. Még a kért URL-t sem.


Természetesen a teljes tartalom naplózása is megoldható, csak azt már nem a szolgáltatód végzi, hanem megfelelő jogosultságokkal a náluk megjelenő „öltönyösök”. De ez elég ritka, és olyankor már nyomozás folyik valaki ellen.

2018. ápr. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7: Nem is állítottam ennek az ellenkezőjét. Csak azt, hogy nem a szolgáltató fogja a titkosított forgalmat visszafejteni, hanem:

* a titkosszolgálatok/nyomozóhatóságok foglalkoznak a dologgal

* vagy az elérni kívánt tartalmakba építenek bele kártevőket

* vagy az exit node-ok titkosítatlan forgalmát hallgatják le

* vagy magába a hálózatba épülnek be "téglaként"

2018. ápr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem neked mondtam, mert értelmes választ írtál. A 53%-os nagyokosra próbáltam reagálni aki bedob 1-1 felesleges mondatot mindenkire reagálva, miközben hülyeséget beszél és információt sem mond, csak úgy valamit előkap az agyából is idehányja.
2018. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!