Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » ELLOPTÁK! Mit lehet tenni...

ELLOPTÁK! Mit lehet tenni akkor, ha zenéket dolgozok fel, és feltöltöm az internetre, de valaki ellopta azt, és a sajátja ként teszi ki a Youtube-ra?

Figyelt kérdés
Nem rég tudtam meg, hogy ellopták a zenéket amiket feldolgoztam. Feltöltöttem az internetre, hát ha talán megtetszik valakinek, sose lehet tudni. Raktam letöltési linket is (Ez volt a nagy hiba). Csak hogy egy suttyó gyerek ELLOPTA majdnem mindet, Youtube-ra felöltötte, és a sajátjaként teszi ki. Saját név alatt, még a tetszést ki nyilvánító kommenteket is megköszöni mint ha tényleg az ő érdeme lenne. Egy zene még nem érdekelt, mondom egye fene ennyi öröme legyen az életbe, de amikor megtudtam, hogy 6 zenét lopott az már kiveri a biztosítékot. Írtam Facebook-on, írtam e-mailt persze egyikre se jött válasz, illetve jelentettem mindegyik videót Youtube-on. Az lenne a kérdésem, hogy ezeken kívül mit lehetne még tenni az ellen, hogy ez a mocsok leszedje azt ami nem az övé?

2018. ápr. 29. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezeken felül szinte semmit és azt sem fogja komolyan venni. Esetleg ügyvédhez fordulsz és ő felszólítást küld neki hogy távolítsa el, de ehhez tudnod kell a nevét-címét. Meg persze a jogalapodnak meg kell lennie, hogy az kizárólagosan a te műved.
2018. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
vagy ügyvedhez mész, vagy bemesz a rendőrsegre es feljelented .ennyi.
2018. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az a helyzet amúgy, hogy nekem egy forintomba nem fájt, hogy én ezeket megcsináljam, tehát erősen elgondolkodtató hogy akkor van e értelme ügyvédre költeni, mert biztos nem olcsó, és nekem sose volt bevételem egy zenéből sem, szóval... Majd átgondolom. Csak elkeserítő és felháborító, hogy hosszú órákat, napokat tölt az ember a gép előtt,hogy megcsinálja, és jön egy ilyen kis suttyó senkiházi gyerek, aki lenyúlja, és "learatja a babérokat".... És a legjobb, hogy még talán el is hiszi, hogy mekkora király ettől...

2018. ápr. 29. 14:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Postold alá a forrást és járasd le.
2018. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Aki ennyire pofátlan az simán törli a kommentjét, letiltja a hozzászólását vagy az összes hozzászólást. A nyilvános megszégyenítés sem működik mindig, hiszen nem te döntöd el hogy megjelenik-e majd a felületén vagy ő önkényesen eltávolítja.


Először várd meg mi lesz a jelentés eredménye.

2018. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ok akkor linkelje ide. Segítek neki, hogy mindenki tudjon róla.
2018. ápr. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit takar a feldolgozas? Remix? Volt hozza engedelyed pl?
2018. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy remix van csak, mert ott az eredeti zene szerzője lehetővé tette, hogy bárki szabadon feldolgozhassa. A többi bootleg. Elvileg én azt olvastam, hogy ez az, amikor a szerzőtől nincs engedélyed, és úgy dolgozol fel egy számot. Szóval én így is tüntettem fel. Hogy mennyire jogos, és szabályos azt nem tudom, de én ezt olvastam. De ha felmész az internetre számtalan zenei feldolgozást fogsz találni, mint remix, mint bootleg, és nem tartom valószínűnek, hogy mondjuk David Guetta vissza írt, K.Béla Taktaszadai lakosnak, aki mondjuk feldolgozta az egyik számát.


"Bootleg: meglévő hangfelvétel (vagy annak bármely sávja) felhasználásával, a jogtulajdonos engedélye nélkül készült új track vagy remix"

2018. ápr. 30. 11:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Pedig kérni kell hozzá az engedélyét. Ha nincs, akkor meg mit sopánkodsz. Ellopták, így jártál. Kellet neked publikálni.
2018. ápr. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!