Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen törvény korlátoz...

Milyen törvény korlátoz engemet abban, hogy az 1 Gb-es internetem megosszam lakótelepen 10 másik családdal is?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam nem szabad ilyet csinálni.

Az enyém sajátom, pénzt nem keresek vele tehát kinek mi köze hozzá, hogy kivel osztom meg az internetem?

A szolgáltató ha megtudja joga van elállni a szerződéstől? Mire alapozva, milyen törvényileg elfogadott indok alapján?


2018. máj. 3. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Íme néhány:


Az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény


2/2015. (III. 30.) NMHH rendelet

az elektronikus hírközlési előfizetői szerződések részletes szabályairól


A fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet

2018. máj. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez a fő indok:

"137. § (1) Az előfizetői szolgáltatás igénybevételének korlátozására, így különösen az előfizető által indított vagy az előfizetőnél végződtetett (az előfizető hozzáférési pontjára irányuló) forgalom korlátozására, az előfizetői szolgáltatás minőségi vagy más jellemzőinek csökkentésére a szolgáltató az előfizető értesítésével a következő esetekben jogosult

...

b) a szolgáltatást igénybe vevő előfizető az előfizetői szolgáltatást a szolgáltató hozzájárulása nélkül harmadik személy részére továbbértékesíti, vagy azt hálózati szolgáltatás céljára használja;"

Forrás: 2003. évi C. törvény ( [link] )


Erre hivatkozik a Telekom is:

[link]

az 5.2-es pontban.


Vagy a Digi:

[link]

az 5.2.1-ben.


Vagy lásd az UPC-nél

[link]

az ÁSZF 5.2-es pontját.

2018. máj. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!