Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Asztali számítógép Wifivel?

Asztali számítógép Wifivel?

Figyelt kérdés
Amióta internetezem, mindig is Ethernet kábellal csatlakoztam a nethez. Most azonban egy olyan helyre kell költöznöm, ahol csak lassú ADSL net van, így a Telenor Hello Datát fogom használni az új helyen. Csakhogy ugye akkor PC-be is kell egy Wifi kártya, mert ugye telóról nem tudok vezetékkel csatlakozni. A wifis kapcsolattól meg félek, hogy állandóan le fog dobni.
2018. máj. 12. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen mi a kérdés?
2018. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a telenor biztosít mobilnet sticket a a kártyához akkor elég csak azt bedugni a képbe, de nem hiszem ha alapból mobilos csomag.

Megoldások:

-"wifis" hálókártya a számítógépbe

-USB wifi adapter amit usb-n csatlakoztatsz csak a gépedhez simán


Ezen kívül még a mobilneted is külön 'sugározni' kell majd. Ezt megoldhatod úgy, hogy a mobilodról megosztod a kapcsolatot, vagy veszel egy olyan routert/más eszközt, amibe tudsz rakni simkártyát is és szórja a jelet. Alternatív megoldásként beszerezhetsz akár egy "mobilnet sticket" is, amibel berakod a kártyád és bedugod a számítógépedbe csak simán.


A kapcsolat, hogy milyen lesz az jó kérdés. Budapesten 99% nem lesz probléma és stabil lesz, mivel jó a lefedettség. Viszont multis játékokkal ne nagyon számolj, valószínűleg ott problémák lehetnek a pinggel.

2018. máj. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a Telenor Hello Data, csak mobilról tudom osztani a netet, routerbe nem akarom rakni azért a kártyát. Egyébként nem játszok online, meg nagyon máson se, max ETS2. De ahova költözni fogok, ott nagyon nem is interneteznek, leginkább idősebb lakosok vannak többségben, de nekem meg munkámhoz kell a gyors net, s igazából több, mint gyors. Szerintem ott a multiplayer is még beleférne. De kitudja, csak hallottam erről, hogy bizony nagy mértékben befolyásoló tényező mennyien használják mobilhálózatot.
2018. máj. 12. 21:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat. Lehet a beépíthető adaptert választom.
2018. máj. 12. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:
PCI-os wifi kártyát minden gond nélkül felismeri a Windows és működik és szépen. Inkább azt válaszd, az USB-s nem annyira stabil (bár lehet árban kedvezőbb). :)
2018. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!