Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Más is kapja facen es gyk-n...

Más is kapja facen es gyk-n hogy megváltozott az adatvédelmi szabályzat és ha nem fogadod el, törlik a fiokod?

Figyelt kérdés

A szabályzatot leirják, csak azt nem mit és miért változtattak. Valaki tudja?


Igy is taszit a nyomkövetés


2018. máj. 19. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Abban változott, hogy elvileg 16 éves kortól lehet csak használni. Bár nem igazán értem, de ebbe ne menjünk bele...

Szóval nekem itt, amikor egyszer beléptem, megjelent. És nyilatkozni kellett, hogy elmúltam 16 éves, és elfogadom a felhasználási feltételeket. Ha meg nem, akkor a másik gomb a fiók törlése volt.

2018. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért nem semmi hogy a saját adatok védelmét nem engedik hogy az szabályozza akié az adat.

Közlik natur, hogy lopják es vagy eldogadod vagy törölnek.

2018. máj. 19. 20:30
 3/9 xKakashix ***** válasza:
igen ugyanez volt ahogy az #1 írja, bár eddig is akkor hazudtál a korodról amikor akartál tehát én sem igazán értem
2018. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"Facen" nem vagyok fent, itt meg elfogadtam, oszt csá. Ha nem akarod hogy nyomon kövessenek, akkor ne használd, problem solved. Egyébként sem érdemes úgy tenned, mintha kötelező lenne fent lenni ezeken a szarokon.
2018. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hiába hazudsz, a gépről, telorol ugy is beazonositanak.

De pl olyan adatvédelmuk nincs hogy pl jelszofeltörésnél letiltsák hogy más más mobilrol bejelentkezzen a fiokodba

2018. máj. 19. 20:35
 6/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem, ha túl sokszor próbálkoznak rossz jelszóval akkor a rendszer automatikusan zárolja a fiókot és értesíti a tulaját.


Azt pedig semmi nem fogja lenyomozni hogy te hány éves vagy, és mindaddig amíg 16 éven aluliként nem írod ki a korodat, nem is fognak törölni. Ehhez azért nem kell zseninek lenni, hogy kijátszd a szabályt.

2018. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Be is bacarintana, ha képesek lennének meghatározni a pontos személyazonosságodat és ahhoz viszonyítani a megadott adatokat. Ez azt jelentené, hogy így vagy úgy, de hozzáférésük van a nyilvántartási rendszerekhez.


A kérdésedre a válaszom kulcsszavas lesz, keresd ki a google-ben a részletes tartalmat, ha érdekel.

Előzmény: Cambridge Analytica

Esemény: Facebook (botrány) Cambridge Analytica

Következmény: GDPR

A megerősítések/visszaigazolások oka: GDPR létezése.

(Nem akartam regényeket írni, nincs mit)

2018. máj. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. máj. 20. 07:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem a Cambridge Analytica botrány a következménye a változás, legfeljebb csak felhívta a figyelmet hogy mik történhetnek, teljesen független ettől.

A GDPR 2016 óta van érvényben, csak adtak 2 évet a tagországoknak a bevezetésre mielőtt elkezdik a büntetéseket. Egészen véletlen hogy a tavaszi határidő lejárta előtt a Facebooknál pont beütött egy ilyen adatvédelmi botrány és jobban fel lett kapva az eset.

2018. máj. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!