Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretném a Domain címem...

Tomboy1000 kérdése:

Szeretném a Domain címem email kezelését áthelyezni a saját szerveremre. Van egy Synology 218+ készülékem, amivel Mail Plus szerverrel futtatnám. Sajnos fix IP címem nincsen. Meg lehet oldani dinamikus DNS segítségével, vagy van valami megoldás rá?

Figyelt kérdés
2018. máj. 22. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

"Sajnos fix IP címem nincsen."

Pedig kell. A PTR rekord - ami az IP-címet hosztnévvé alakítja - szükséges a rendes e-mail szolgáltatáshoz. Ezt az IP-cím tulaja tudja beállítani.


Illetőleg lakossági előfizetéseknél tiltani szokták a 25-ös TCP portot (SMTP), hogy kártevők ne küldhessenek levelet.

2018. máj. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem,akkor csak fix IP-vel menne! Ilyenkor a domain szolgáltató teljesen felfüggesztené az email kezelését?Gondolok arra ,ha esetleg az én szerveremen mondjuk áramszünet lenne,vagy megszakadna az internet kapcsolat,akkor az adott időben kapott email-ek elvesznének az internet éterében,mert az én szerverem áll,vagy attól még a domain szolgáltatónál meglennének.Vagy valami más megoldás kellene?
2018. máj. 23. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!