Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy háztartásban két ugyanolya...

Egy háztartásban két ugyanolyan típusú hálózati kártya használata lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár napja azon kaptuk magunkat testvéremmel, miután megvette az új hálózati kártyáját, hogy mindkettőnknek szakadozik a net olyan durván, hogy szinte már használhatatlan. Tegnap rájöttünk, hogy amikor az egyikünk nagy netigényű játékkal játszik, a másiknak lehetetlen akármit is csinálni. Ez pedig nem volt még akkor, amikor az integrált hálózati kártyája nem krepált be, ebből ítélünk arra, hogy valamiért kiütik egymást a két ugyanolyan hálózati kártya. Az lenne a kérdésem, hogy valami megoldást/ötletet tudnátok-e mondani, hogy ne egymás elől "szívjuk el" a netet?


Segítségeteket előre is köszönöm! ^^



2018. máj. 28. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a MAC address nem lehet egyforma se az ip cím.

Előbbit nem hiszem,hogy egyforma lenne,mert a gyártó ügyel rá, utóbbit kézzel vagy a dhcp szerver,ami gyakorlatilag a routert jelenti otthon sok esetben, így nincs ütközés.


Marad a sávszélesség korlátozás, amit a routerrel kell beállítadni.

Bandwith control részt kell keresni.

2018. máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát megnéztem, és a MAC meg az IP ugyanaz. :D Esetleg pontosabban tudnál segíteni, hogy a sávszélességet hol lehet beállítani? A UPC-s 192.168.0.1 adminfelületen keresgéltem, de nem találtam rá. :c
2018. máj. 28. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyan az a két hálókártya MAC címe? Ezt nehezen tudom elképzelni, persze nem lehetetlen. Hol nézted meg a MAC címeket?
2018. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja,hát klónozni lehet ugyan MAC címet, de gyárilag..?

IP címek meg ilyenek kell,hogy legyenek, 192.168.0.x azaz az első három rész egyezik a routereével,ha nem így van,akkor az internetes kimenő ip címet nézed,de az meg jó,hogy egyforma.


A traffic, vagy bandwith control minden routeren máshol van..

2018. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, meglett a megoldás.

A MAC címet kellett átállítani, mert teljesen ugyanaz volt.

Köszönöm a segítséget! :D

2018. jún. 3. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!