Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehetséges, hogy valakine...

Hogy lehetséges, hogy valakinek ugyanaz az a gmail címe mint nekem?

Figyelt kérdés

Egy telefonszolgáltatótól jött egy megrendelésigazolás, amiben a megszólított: XYné. Meg volt adva a telefonszáma, az én e-mailcímem, amit én már legalább 2007 óta használok. Napi szinten be is lépek.A gmailről nem tudom elképzelni, hogy megoszthat egy fiókot; sőt mivel a felhasználónév egyedi, ezért legfeljebb emailcímemSZÁM@gmail.com eltérést feltételezek.

Felhívtam azonban XYnét és állítja, hogy márpedig ez az email címe. Nincs szám utána, amit esetleg a telefonszolgáltató hagyott volna le.

A megrendelést nem ő kezdeményezte egyébként- És felhívhatnám a küldőt, de rém kellemetlen, mert név, cím, telefonszám van a levélben. Nagyon visszaélni nem lehet vele, én törölném szívem szerint a levelet, de ennek utána kell járjak. Hívjam fel a szolgáltatót? Írjak a gmailnek? Ki mit tanácsol?

És ez a duplán használt email cím (vagy csak részben azonos)megmagyarázza, hogy miért tűnt úgy mintha valaki be akart volna lépni a FB-omra.

Felmerült az is, hogy a megrendelés visszaigazoló levél nem biztonságos. De mivel már megnyitottam, akármi lehet... Mit tegyek?



2018. máj. 29. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár teljes választ nem tudok adni a problémára, ez inkább valami adminisztrációs tévedés, de én is kapom időnként mások leveleit - a "." miatt, ami az account-omban van (pl. kovacs.pisti@gmail.com). Namost egy ilyen azonosítóval simán nálam landol a kovacspisti@gmail.com, a k.ovacspisti@gmail.com stb. stb. Ez sajnos a Google f..ága, le is írják, hogy így működik. Nem lehet, hogy a Ti esetetekben is valami hasonló "anomália" van?
2018. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neki nem .hu-s cime van?
2018. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-nek: nem, gmail.com-os van a levélben, ami az én postafiókomba érkezett. Ő meg nem kapta meg.
2018. máj. 29. 19:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ok, hogy a levélben .com van, és persze, hogy hozzád érkezett meg, hisz ez a te email címed. De nem lehet, hogy a másik illetőnek valójában .hu-s címe van, csak keveri? Az emberek sokszor összekeverik a kettőt!
2018. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tuti nincs megosztva az email cím, csak el van írva ahogy mondták.

Nem kell semmit tenned, nem a te dolgod.

Lebelet töröld hogy ne legyen visszaélés, ha kapsz többet akkor írsz a feladónak, vagy ha no reply cím akkor kikeresed a cég kontaktját és oda hogy több levelet nem szeretnél kapni, mert téves.

2018. máj. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!