Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tegnap kaptam egy ilyen...

Rogier kérdése:

Tegnap kaptam egy ilyen emailt elvileg a Facebooktól, de nem tudom, hogy ez igaz vagy csak valaki így próbálja megszerezni az adataimat?

Figyelt kérdés

Az email a következő:


Szokatlan fióktevékenység

Beérkező levelek

x


noreply@fbmessage.net

jún. 1. (1 napja)

címzett: saját magam

Facebook

Kedves Lilla!


Szokatlan tevékenységet észleltünk a Facebook fiókodban, lehetséges, hogy illetéktelenek próbáltak az adataidhoz jutni.


Nincs szükséged jelszóváltoztatásra, mert a veszélyt elhárítottuk, de kérünk, hogy fiókod megerősítéséhez jelentkezz be erre a linkre kattintva.


Ha három napig nem jelentkezel be, biztonságod érdekében zároljuk fiókodat.


Üdvözlettel:


A Facebook csapata


Ha a linkre kattintok bejön a Facebook bejelentkezési ablaka csak épp a keresőbe ezt írja ki: [link] nevem

ami azért furcsa mert az igazi Facebooknal ez a link szokott lenni [link]


Előre is köszi a segítséget! :)


2018. jún. 2. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem az a tippem hogy ezzel próbálják megszerezni az adataid/fiókod.
2018. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy hamis az oldal és utánozni próbálja a Facebook megjelenését. Szinte biztos, hogy jelszólopási kísérlet az oldal célja (phishing), hiszen te beírod a saját adataidat, ők pedig ugyan visszairányíthatnak a Facebook igazi oldalára, de mégis tárolják és visszaélnek a megszerzett adatokkal.
2018. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, kitaláltad, hogy kamu, jár a keksz. Mi a kérdés?
2018. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nehogy rákattints, ez adathalászat!!!
2018. jún. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!