Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a vélemény a skyDSL interne...

Mi a vélemény a skyDSL internetről?

Figyelt kérdés
Olyan helyre költözünk, ahol nincs a Telekomnak és más vezetékes internetes szolgáltatónak kiépített hálózata, így szóba került ez a műholdas szolgáltató. Mik a vélemények róla?

2018. jún. 4. 21:04
 1/3 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


A cégnek van ilyen jelegű csomagja, a következő dolgot tudom mondani róla :


Pozitivumok :


- a korlátlan használat


- egész Európában lehet használni (egy átjelentéssel ami persze fizetős)


Negativumok :


- Ha Microsoft outlook exprest használsz (de lehet, hogy más levelező programnál is előjöhet ez a gond) akkor ha nagyobb fájlokat küldesz mellékletként (> 1 mega) akkor a szerver felől nem mindig értkezik meg az "elküldve" flag és ezért van hogy 10x - 20x is elküldi ugyanazt a levelet (ami azért elég kellemetlen is lehet - főleg ha olyannak küldöd a levelet).


- Nagy a ping (>10 másodperc), de ez a technológiából adódik (Igy az online játékok felejtősek)


- Illetve mivel valószinűleg sokan használják Európában, kb 9-től 17 óráig, igen csak belassul ilyankor elég nehéz vele internetezni (megy csak igen türelmesnek kell lenni vele)


Sok sikert.

üdv.

2018. jún. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 SzaboBarnabas válasza:

Kérdeznek ha lehet!

Skydsl-em van.

Jól ment eddig mivel csak egy géppel használtam.

Viszont most lett több gép, telefon ami használná.

Hogyan tudom megosztani a többi gép felé.

Csak egy tooway 4100-as modem van. Még megvan még a régi orange-s livebox modem/routrem de hiába rakom a tooway mögé, ő csak a saját internet portáján akarja a forgalmat átengedni.

Bridge módot nem találtam benne. A wifi-je meg pont elég lenne a telefonoknak. Valaki esetleg valami megoldást rá?

2022. jan. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Pedig a megoldas a router.


Nálunk úgy van megoldva :


Skydsl modem -> Router -> Gépek.


1. Amig konfigurálod, addig Skydsl modem -> Egy Gép az összekötés.


Ha kész a konfig, akkor kihúzod az UTP kábelt a Gépből és átrakod a router Wan portjába, és akkor az összekötés a következő lesz: Skydsl modem -> Router -> Gépek


A routben nem kell semmiféle felhasználó névet/jelszót beállitani (a belépési és a wifi jelszón kivül). Illetve ha van benne olyan opció akkor állandó internetet kell bejelölni (semmikép sem adsl kapcsolat).


Lehet, hogy nem jó az Orange-s router/modem, ha tudsz akkor kérj kölcsön egy rendes routert valaki mástól, és úgy próbáld.


Sok sikert. Üdv.

2022. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!