Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megcsinálni az...

Hogyan tudom megcsinálni az saját email fiókomat?

Figyelt kérdés

Szóval van egy VPS, amire fel rajtam egy ISP Configot, illetve egy Roundcube email levelező rendszert. És van domain is, de azóta próbál vártam.. Eleinte mikor teszteltem egy rendes gmail fiókból arra az emailre küldeni egy valamit (ami most legyen pl. info@valami.hu) akkor írta hogy ez nem érvényes ez, meg ilyenek. Már azóta próbálgattam a DNS szerkesztőben a domainnel az MX rekordokkal babrálni valamit, és szerintem 1-2 dolgot kéne át állítani. Mert már nem kapok vissza egy automatikus levelet, hogy nem érvényes az email cím.. Csak hát nem kézbesíti.

Ha esetleg valami nem nagyon világos ezzel kapcsolatban, akkot le tudom írni.



2018. jún. 12. 00:01
 1/5 anonim ***** válasza:

"van egy VPS, amire fel rajtam egy ISP Configot"

"van domain is, de azóta próbál vártam"

"szerintem 1-2 dolgot kéne át állítani."

"akkot le tudom írni."

Tekintve a fentieket -és ez csak a jéghegy csúcsa- felesleges.



"Már azóta próbálgattam"

Mióta? Száz éve? Öt perce?

2018. jún. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első körben én telepítenék egy SMTP szervert a saját gépemre localba, és rátelnetelnék, hogy mégis megy-e egyáltalán. Ha ez ok, akkor belőnék rá egy levelezőprogramot vagy legalább a fetchmailt, és úgy tesztelném le. Ha ez is rendben megy, akkor egy IMAP-ot rá (Dovecot). Ez is teszt, és ha megy, akkor kezdenék csak bele a VPS-es mókába, külső domain-nel.
2018. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első, telefonról írtam és magától a szó kijavító írta át. Erről én nem tehetek.
2018. jún. 12. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:

"Erről én nem tehetek."


Elolvastad és kijavítottad, mielőtt elküldted? Nem. Ez esetben viszont nem a sarki fűszeres tehet róla...

2018. jún. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kajak most abba kötsz bele, hogy a telefonom automatikusan át írt pár szót? Aki segíteni akar, az érteni fogja nem úgy mint Te. Ha nem értesz hozzá, akkor meg nem kell ide írni, és vergődni, hogy mi lett el írva meg mi nem.
2018. jún. 12. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!