Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szolgáltató blokkolhatja a...

Szolgáltató blokkolhatja a port nyitást?

Figyelt kérdés
Ts szervert szeretnék csinálni maga szerver készen van de a portokat valamiért nem tudom kinyitni. Tudom hogy a routeren hogy kell beállítani de mégis azt írja hogy zárva van a port. A DMZ funkcióva is próbálkoztam de az sem segített. Tehát akkor a szolgáltató blokkolhatja a portok nyitását??

2018. jún. 15. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Természetesen ha ez a szerzödésedben szerepel, akkor blokkolhatja.


Viszont általában egyszerübb a probléma: NAT-olt ip-címet kapsz. Ezt úgy ellenörizheted, hogy lekéred a külsö címedet (Google -> my ip), majd Command Prompt-ba beírod (a saját címeddel):

tracert 1.2.3.4


Ha több állomáson keresztül éred el, néhány ms-nél tovább tart, akkor a szolgáltató routerén keresztül netezel és nem tudsz portot nyitni.

2018. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a szolgáltatódnál, hogy mi a helyzet.
2018. jún. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy blokkolja, csak ahogyan az első válaszoló is írta, NAT-olt IP címet kapsz.

Kisebb szolgáltatóknál ez megszokott dolog, de mostanában a nagyobbak is ráálltak erre.

Pl a DIGI is NAT-olt IPv4 címet oszt, csak náluk van IPv6 is, így azon keresztül el tudod érni a szerveredet, feltéve ha a másik oldal is rendelkezik IPv6 címmel.

2018. jún. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget.
2018. jún. 16. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!