Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért jön át ennyi?

Miért jön át ennyi?

Figyelt kérdés

30 megás net van a telekomnál. Ebből speedtestnél 18-20 mega jön át. Online játékokban folyton 60-80 a pingem, ts, discordot nem ia tudok használni, mert szaggat az egész vagy hang nincs. Volt má szólva a telekombal többször is, de nem tudnak mit csinálni vele. Telefonkábelen jön a net. A gépre is kábelen keresztül jön.

Néztem más csomagoz náluk, de amikor kijöttek mondták, hogy itt nem elérhető a 50 megás net, de neten az oldalukon azért ki van írva..

Más szolgáltató meg nincs a közelben. Mit tudnék kókányolni ennek, hogy jó legyen?



2018. jún. 19. 19:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásért, telefonról írtam.
2018. jún. 19. 19:22
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz felhasználói oldalról csinálni. A ping a válaszidőt adja meg ami részben a földrajzi távolságtól függ, amit szintén nem tudsz megkerülni. A telefonvonalnál ha ADSL, akkor pedig a központtól való távolsággal is romolhat az átviteli sebesség-minőség - ezzel a szolgáltató sem tud mit csinálni, legfeljebb lecserélni másra a rendszert (optikai vagy kábelnetre).
2018. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sőt géped is... béna géppel jó ping..
2018. jún. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mégis honnan szűrted le, hogy béna gépem van?

1050 ti, 8 gb ram, i5. Szerintem hallgass inkább, ha nem tudsz valamihez értelmesen hozzászólni.

2018. jún. 19. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Tré-hometól ne várj csodát, örülj, ha nem szakad meg
2018. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van okod feltételezni hogy a te eszközöddel van a gond? A 30 Mbit/s az gondolom nem garantált hanem kínált letöltési sávszélesség. A garantált sávszélesség a 30 Mbit/s Netmánia L csomagnál pl. 1 Mbit/s le és 0.5 Mbit/s fel, amit a szolgáltató itt bőven teljesít (de ez csak példa mert nem tudom hogy pontosan milyen csomagod van).
2018. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Netmánia M csomag van. Tavaly voltak modemet cserélni, aztán 1 hónapja javítottak valamit, mert 9-10 mega jött csak át. Most tartok itt ennyinél.
2018. jún. 24. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:

A [link] weboldal szerint a Netmánia M díjcsomag kínált sebessége 20 Mbit/s, tehát ennél nem várhatsz gyorsabbat (Persze azt nem tudom nem vmi "különleges" feltételekkel szerződtél-e). A 20 Mbit/s önmagában nem indokolja hogy szaggasson a ts vagy discord, legalábbis nálam 20 megás nettel simán mennek ezek.


Ha nyitsz egy parancsort és beírod hogy ping 8.8.8.8 akkor mit ír ki rá? És a (idézőjel nélkül) "ping 8.8.8.8 -l 1400"-ra?

2018. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!