Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltölthetek YouTube-ra...

Feltölthetek YouTube-ra montázst vagy sem?

Figyelt kérdés

Van egy adott téma, ami kapcsán szeretnék egy montázst készíteni, az interneten elérhető publikus videókból. (Insta, egyéb YouTube videók stb.)

Az elkészült összevágást pedig fel szeretném tölteni én is, viszont nem teljesen egyértelmű számomra, hogy ezt tehetem-e vagy sem. Egyébként olyan videók, amire eleve rá van égetve az alkotója, viszont ahhoz, hogy felhasználjam, engedélyt kell kérnem minden egyes videó kapcsán a készítőtől? És amennyiben igen, elég mondjuk egy közösségi médiás üzenet, vagy szükséges a hivatalosabb változata?

Nem szeretnék úgy járni, hogy elkészítek egy videó összevágást, amiben több óra munkám, és mondjuk az egyik alkotó sérelmezi azt, és mondjuk jelenti azt, így törlik a videót.

Példa okáért mennek mostanában ezek a süteménydíszítős, körömdíszítős videók, amiből egy-egy csupán csak 10-20 másodperc, és összevágva nézhet az ember egy hosszabb változatot.


2018. jún. 29. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Nem töltheted fel más munkáját, kapásból sérelmezni fogják hogy amivel ők dolgoztak és próbálnak vele bevételt szerezni, annál te próbálsz saját magadnak nézettséget csinálni és elvinni előlük a lehetőséget. Hiába ott van a link a csatornájára és bárki megnézhetné, tényleg kényelmesebb egymás után megnézni 100 rövid videót egy montázsban mint egyesével száz videót végigléptetni.


Itt még méltányos felhasználás sem jön szóba, hanem 1:1 elveszed más tartalmát és kiadod a saját nevedben.

2018. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilván érhető, sajátként semmiképp sem szeretném feltüntetni, és azért lenne a videón, meg mondjuk leírásban is a linkjük.

És abban az esetben ha ők arra rábólintanak hogy oké, felhasználhatom egy montázsban?

Nem a pénz keresés lenne a cél, szeretek vágni, rengeteg ötletem van amit szeretnék kipróbálni, és nyilván ez a része szolgálná ez én repertoárom. Változik valami a YouTube szabályozásában, ha a videó feltöltése esetén beállítom, hogy nem kérek nyereséget? (Régebben volt valami ilyen funkció, ma már nem tudom)

2018. jún. 29. 17:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem így működik, hogy leírod a videó alá hogy nem a tiéd, és akkor feltöltheted. Maga a rendszer értelmezi úgy a feltöltést, hogy minden amit az adott felhasználónév alatt feltöltenek, az az ő szellemi tulajdona. Ha nem, és a tartalmat figyeli az automata ellenőrzőrendszer, akkor már a feltöltés után letiltanak, vagy idővel egy későbbi ellenőrzés során. Ha nincs automata szűrő, akkor a jogtulaj megtalálhatja és jelentheti a rendszernek hogy vegyék le. Ezt nem akadályozza meg hogy te nagyon alázatosan minden jogodról lemondtál a címben, leírásban, kommentekben, stb... mert ennek ellenére mégis jogsértő módon feltetted a videót. Az automata rendszert pedig nem érdekli a nyilatkozatod, mert nem vizsgálja meg hogy miket írsz ki. Az a tartalmat figyeli a videóban.


Szerintem ez egy olyan terület, amit nem lehet kimagyarázni. A méltányos felhasználási mód lenne a kiskapu, csakhogy az ilyen videó nem tud beletartozni (nem oktatási, ismeretterjesztő, paródia célú a videó hanem más videójának újraközlése).

2018. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged!


Időközben megtaláltam, és úgy értelmeztem, hogy ha a az alkotója engedélyezi, akkor rendben lenne, de ahogy te is írod, az automata rendszer esetében gondolom ez a valóságban úgy alakulna, hogy folyamatosan kapnám a figyelmeztetéseket, amire küldözgethetem az alkotóktól kapott engedélyt.

2018. jún. 29. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
3 figyelmeztetés után törlik a csatornádat, Bezzeg más feltöltheti mondattal hiába próbálkozol, nekik is előbb-utóbb törlik.,, illegális terjesztésről van szó, te örülnél ha valamilyen alkotást csinálsz, ami pénzbe került, és mások ingyen közé raknák?
2018. jún. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kérhetsz engedélyt az eredeti videók készítőitől, ha korrektül belinkeled őket a szövegben is meg akár a videóba is az ő részüknél megjelenik a link, hogy hol található az eredeti, akkor az engedélyükkel használhatod.

ha esetleg az automata rendszer le is tiltja ÁTMENETILEG, akkor reklamálhatsz és az engedélyekkel igazolhatod, hogy jogod volt rá, vissza fogják tenni a videót és mivel a tiltást visszacsinálják, a következőnél sem fog számítani már. elég sokan csinálnak a YouTube-on videó válaszokat és hasonló egymás videóit is használó reakciókat. a tartalom figyelő alapvetően nem ezekre van kitalálva, hanem a nagy filmes és zenezi cégek tartalmait figyeli és tiltja. de film jelenetekkel is nagyon sok vlog dolgozik, mégsem tiltják őket, szóval nem kell ettől annyira tartanod. csak kérj előtte engedélyt, nehogy a jogtulajdonos jelentsen érte. ha meg nem engedi, akkor nyilván ne használd a videóját!

2018. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!