Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook hatósági/ügyvédi...

A Facebook hatósági/ügyvédi felszólításra kiad olyan beszélgetést, amit a felperes/feljelentő felhasználó törölt a saját fiókjából, ugye?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, de szeretném tudni. Remélem, soha nem lesz szükség rá.

2018. jún. 30. 20:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Mármint nem jogilag, hanem technikailag/informatikailag értem, hogy lehetséges, ugye?
2018. jún. 30. 20:49
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagyis hogy a Facebook szerverein tárolódik a beszélgetés még, így lehetséges technikailag a kiadás, ha jól gondolom?
2018. jún. 30. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Technikailag _talán_ lehetséges volna, de ez esetben is le fogják tagadni, ugyanis a GDPR szerint a felhasználóhoz tartozó adatokat kérésére visszaállíthatatlanul törölni kell. Viták vannak arról, hogy ez a backupra is vonatkozik-e, valószínűleg igen, de a megvalósítás sokszor nehézkes, vagy épp lehetetlen.
2018. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


De ha például letöltöm a Facebook adataimat, amire ugye lehetőség van, abban benne lesznek a törölt beszélgetések is, ugye?

2018. jún. 30. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lesznek benne.
2018. jún. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ajj, ezt sajnálom :/ Arról van szó, hogy félek, hogy mi van, ha olyan személy kezd zaklatni álprofilról, akivel korábban Facebookon volt beszélgetésünk, és ugye azt elemezve talán rá lehetne jönni, hogy ő-e az... Persze ez csak irreális félelem, csak azért merült fel bennem, mert nemrég egy barátnőm így járt, és elgondolkodtam, mi lenne, ha egy bizonyos ember velem is ezt tenné.


Vagy ha a rendőrségen az ember ismeretlen tettes ellen tesz feljelentést, ha álprofilból zaklatják, és mondjuk a rendőrségnek sikerül kikérnie az IP-t, és valószínű, hogy ez ugyanaz a személy, akivel már korábban az igazi profiljával beszéltem, ott a hatóság elméletileg intézhet kérést a Facebookhoz, hogy adja ki azt a törölt beszélgetést, esetleg nekem kéne-e a hatóságnak bemutatnom a beszélgetést a nyomozás folytatásához? Vagy ekkor ez már nem kell, és a már meglévő IP elég az azonosításához?


Szerencsére elméleti a kérdés, azért tettem csak fel, mert nem szeretnék úgy járni, mint a barátnőm :)

2018. jún. 30. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Két profilról írt szöveg hasonlósága nem hiszem, hogy jogilag bizonyító erejű lenne, még ha számodra egyértelmű is az azonosság.

2. Törölt beszélgetést nem tud kiad a Facebook, mert - elméletileg - az valóban törölve van, minden szinten (legalábbis a GDPR ezt írja elő). Ha a zaklatónak megvan a beszélgetés, azt valószínűleg kiadja a Facebook, de ehhez nyilván kell valamilyen hivatalos hatósági felszólítás. Az IP-t is valószínűleg kiadja (ennyi elég az azonosításhoz), de ha az IP nem köthető személyhez ill. nem nyomozható ki egyértelműen, hogy az adott időpontban ki használta az IP-hez tartozó eszközt (pl. ha internetkávézóból netezett a zaklató), akkor nem tudnak tovább nyomozni. De ettől a bizonyítás terhe még mindig a te válladat nyomja.

2018. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes és alapos választ!


Ha zaklatni is kezdene, sajnos kétlem, hogy bármit kezdene vele a rendőrség, mivel külföldi állampolgár, aki külföldön is él :) A másfél év óta, amióta beszélgettünk, azóta biztos megváltozott az IP-je, hiszen dinamikus.Tehát nem tudom, bánjam-e, hogy kitöröltem a beszélgetést, hisz ha meg is lenne, ahogy említetted, mivel a két beszélgetés hasonlóságát nem lehet jogilag bizonyítani, pont ezért a Facebook nem hiszem, hogy az igazi profiljának az IP-jét is kiadná.

2018. jún. 30. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!