Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan deríten ki egy eszköz...

Hogyan deríten ki egy eszköz IP címét, ha még a tartományt sem tudom?

Figyelt kérdés

Van egy PLC aminek nem tudjuk az IP címét, de csatlakozni csak akkor lehet, ha ugyanabba a tartományba állítom a gépemet.

Azaz sehogy nem tudok csatlakozni hozzá, ha nem tudom az IP címét.

Ki lehet valahogy ezt deríteni? Hogyan kell kideríteni? Nem hiszem el, hogy kuka legyen egy több száz ezres CPU csak mert nincs meg az IP.



#ip #ip kiderítés #eszköz IP
2018. júl. 8. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ip scanner segítségével nézd meg a hálózatot, ott állíts be neki egy bő tartományt és úgy
2018. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyártó? Típus? Kézikönyv, dokumentáció mit mond?

Más csatlakozási mód - soros port, USB - nem lehetséges a beállítások lekérdezéséhez?

Feltételezem valamilyen belső privát magánhálózatban - 192.168.0.0/16, 172.16.0.0/12, 10.0.0.0/8 - van, erre a hálózatra engedett hoszt-felderítést (nmap, ping broadcast címre majd arp-tábla lekérése, stb...) kellene eszközölni.

2018. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az egyik kollegám allította valamire, de elhagyta, hogy mire.

Siemens gyártó, 1214C típus, de ezeket felesleges nézni mert nem a gyári van.

Esetleg lehet valahogy resetet nyomni? Nem tudjátok?

2018. júl. 8. 12:09
 4/5 A kérdező kommentje:

Az ip scannert kiprobálom hátha.

Az a baj, hogy lehet az IP-vel nem is érek semmit, mert a subnet ID és a default gateway is allítva lett. Szamít az valamit?

Info oldalról nem vagyok toppon sajnálom,de köszönöm a segítségeket.

2018. júl. 8. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az ip scanner tartományát beállítod 10.0.0.0-tól 192.168.255.255-ig mondjuk, akkor sanszos hogy közötte lesz
2018. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!