Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » WiFi router után érdeklődve,...

Nagyapaszerviz kérdése:

WiFi router után érdeklődve, egyik ismerőstől egy EVW3226-os modem/routert kaptam (UPC piktorammal). Üzembe helyezhető-e "UPC nélkül", mivel a lakóhelyemen nem szolgáltat a UPC? Jelenleg kábelen kapom az internetet, egyszerű modemes csatlakozással.

Figyelt kérdés

2018. júl. 16. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez a router "nem kártyafüggetlen", magyarán csak az UPC hálózatát ismeri fel és ahhoz csatlakozik.

Melyik szolgáltatónál vagy? Ha Telekom, azok elosztót hoztak (cserélték a wifiroutert), amikor az IPTV-t is kértük, plusz modemet is. Ha a T a szolgáltató, tudnak hozni, csak be kell jelentened.

2018. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem helyezhető üzemben. UPC-s modem csak a UPC hálózatán működik, de azon is csak akkor ha be van regisztrálva.
2018. júl. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Mint Wireless Access Point működhet. Router módban csak akkor, ha a kábelmodem része is aktív.

Ha sikerülne működére bírni a jelenlegi modemedet vezetékes router módba, akkor működhetne a dolog.


De sajnos ezek a szolgáltatói, modemek, routerek elég brutálisan le vannak butítva.

2018. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden UPC-s modem-routeren ugyan az a speciális UPC-s szoftver fut. Legalábbis a GUI mindegyiken ugyan az, és nincs olyan beállítási lehetőség hogy Wireless Access Point. Ha esetleg találna rá valami másik firmware-t, akkor működhet a dolog, bár ezeken a firmware csere sem olyan egyszerű.

Meg mondjuk az is érdekes, hogy hogyan jutott hozzá egy ilyen modemhez. A szolgáltatók ezeket nem adják el. Ha felmondásra kerül a szolgáltatás, akkor minden eszközt vissza kell adni. Ha pedig nem kerül visszaadásra, akkor elég borsos kötbért számláznak, ami jóval a többszöröse a router piaci értékének.

2018. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

" és nincs olyan beállítási lehetőség hogy Wireless Access Point"


Nem is kell. Tűzfal kikapcsol, DHCP letilt és máris kész az instant AP mód.

2018. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok észrevételt és tanácsot, először jelentkeztem kérdéssel ilyen fórumon (kicsit szkeptikus voltam, hogy kapok-e választ), ezért is nagyon jól esett a sok segítőkész jelentkező. Egyébként a modem/routert a kissé szórakozott sógoromtól kaptam, aki keményen megfizette árát, miután nem adta le időben a szolgáltatónak költözése után.


válaszadók mindenre rácáfoltak

2018. júl. 17. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!