Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú az internet?

Miért lassú az internet?

Figyelt kérdés
A Diginek az 1000 Mb/s-os internetet fizetünk. De nagyon lassú az internet és a szolgáltató garantálta hogy 3-4 perc alatt lejön egy több gb-os film. Erre akár 40-60 percet is kell várni. A routert a Digi adta. Csinálok egy sebességtesztet ott a letöltés 30 mb/s de kicsivel messzebb is 10-15 Mb/s de a film csak 1-2 Mb/s-mal töltődik le. Mit tudnék csinálni?

2018. júl. 17. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

"de kicsivel messzebb is"


Wifi-n nem garantált a teljes sávszélesség. Csatlakoz kábelesen a Digis routerre.

2018. júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de messzebb is 10-15 Mb/s a letöltés(sebességteszten) a film meg 2 mb/s-mal jön le. vezetékesen meg nem tudom megoldani
2018. júl. 17. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor pedig hiába problémázol. A Digi is ezzel a szöveggel fog lerázni, ha bejelented a problémád.
2018. júl. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jol van köszönöm. Ezért írtam ide hogy mi lehet a probléma.
2018. júl. 17. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:

A probléma azt lehet, hogy Wifi-n csatlakozol, aminek rengeteg zavaró tényezője lehet, köztük a szomszédok wifi hálózata is vagy az általad használt gép wifi adó-vevője ennyire képes talán.


Kicsit ha több infót tudnál esetleg adni?

2018. júl. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miről adjak több infót?
2018. júl. 17. 19:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Milyen eszközön méred a sebességet?

Próbáltad más eszközről?

Sehogy sem tudod lemérni kábelesen?

2018. júl. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 I(L)TECHNO ***** válasza:

Először is kezdjük azzal, hogy milyen számítógép-konfigurációval rendelkezel? (Laptop típusa, vagy ha PC-re csatlakoztatott Wi-Fi antennával próbálkozol, akkor ott miből áll a géped)


Fontos tényezők, melyek befolyásolják a film letöltés sebességét:


1. Géped teljesítménye


2. Van-e egyáltalán elegendő Seeder annál a torrentnél, amit töltesz.


3. Nem használja-e más is ezt az internetet.

4. Mennyire zavarhat be a körülötted élők Wi-Fi jele.


Nekem is Digis netem van, de az 500-as.

Érdekes módon, amikor egy Speedtestet indítok különböző böngészőkben, nálam is érdekes eredményeket mutat.


Chrome-ban pl. 180-190 Mb/s

Firefox: 130 Mb/s

Edge: 90 Mb/s


Amikor játékot töltök le Steam-ről, ott jön 300-350 Mb/s-el is. (Ami elég jó) Emiatt ki is hívtam őket, de az ő laptopjukon fullosan jött és még fizethettem is a kiszállási díjat. :D


Szóval a gépet kellett kicsit ráncfelvarrni, azóta nincs gond.


Nálad lesz valami. Csak oszd meg, hogy be tudjuk azonosítani a problémát.

2018. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!