Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért jelölnek be kamu emberek...

Miért jelölnek be kamu emberek snapchaten és facebookon? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az elmúlt két hónapban két ismeretlen "hölgy" jelölt be snapchaten és egyből rám is írtak, hogy küldjek képeket magamról. Már ekkor gyanús volt az egész, így mondom ha igazi vagy tudod a nevem jelölj be facebookon. Persze egyiküknek sem volt facebook profiljuk, de ennek ellenére küldözgettek félmesztelen képeket, mintha ők lennének. Hagytam az egészet másnapra mintha elnyelte volna őket a föld, letörölték a snapchatjüket. Ma facen jelölt be ismét egy hölgy szép profilképpel PRÁGÁBÓL random visszajelöltem. Egyből rámírt, a harmadik mondata ugyanaz hogy küldjek magamról képet. Na mondom megint valami fake akar tőlem valamit, persze egy ismerőse sem volt. Mondtam neki hogy fake vagy erre letörölte egy pillantás alatt az egész facebook profilt. Kezdek parázni mi lehet ez az egész, másnak is volt-e már hasonló, mit akarhatnak ezek? Vagy ez valami kibertámadás?

2018. júl. 23. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezeket nem kell visszajelölni, hanem letiltani és jelenteni őket a FB-nak.
2018. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nope, semmi kibertámadás nem áll a háttérben. Akkor nem ilyen legális, max zaklatásnak minősülő eszközök áldozata lennél te :) Az viszont előfordulhat, hogy akad valaki az életedben, aki valamiféle kompromittáló dolgot akar rólad megtudni akár így, akár máshogy. Ezt neked kéne tudnod, hogy van-e ilyen ellenlábasod. Egyébként jól mondja az előttem válaszoló, az olyanokat, akik még csak látásból sem ugranak be nem érdemes visszajelölni. Ha nagyon fel akarja venni veled a kapcsolatot, akkor bejelölés nélkül is tud üzenetet küldeni ami majd meg is jelenik az engedélykérések között. Ugyanígy fordítva te is tudsz üzenni akár az ismeretlennek is így, hogy megkérdezd ki a tököm vagy te :D Bár tényleg, nem ér annyit, ha nem ismered fel utasítsd el/ne reagálj a bejelölésre, ha meg olyan szimplán jelentsd a fiókot. Ki tudja, az említett eseteidben is lehet csak azért tűntek el a fiókok, mert a Facebook törölte őket.
2018. júl. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!