Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mostanában rengeteg videó van...

Mostanában rengeteg videó van YouTube-on ún. Mystery Boxokról, amiket darkwebről rendelnek. Van ennek valami valóságalapja? (szerintem kamu az egész)

Figyelt kérdés

Kb 1 hete láttam az első ilyen videót, azóta többet megnéztem, de annyira klisészerű és valótlan az összes hogy nem hiszem hogy igaz lenne. Elmondom miről is van szó, mert ugyanaz a sablon az összesnél, bármelyik csatornát is nézem.


Adott egy "f.szagyerek" aki megmutatja hogy mivan a csomagban amit darkwebről rendelt.


- Általában 100 vagy 1000 dolláros zsákbamacskák ezek, amit "mystery box"-nak hívnak.

- Szinte mindig elmondja a videó végén hogy a megtakarított pénzét tette rá, nem clickbait, meg bukott is rajta, beteg lett tőle mikor megszagolta megfogta ami bent volt, nem csinál ilyet többet, aztán meg mégis jönnek az újabbak.

- Mindig van benne legalább egy táblagép vagy telefon, ami időnként működik, időnként nem, van hogy törött a kijelzője, esetleg egy drágának látszó karóra.

- Véres szúró-vágó eszköz (kés, csavarhúzó, olló, stb)

- Drog, vagy annak látszó por, tabletta, folyadék

- Pendrive, rajta darkwebes képekkel, videókkal, néha egy kis bitcoin vagy ethereum

- nedves törlőkendő, biztosítőtűk, félig megkezdett cukorkás zacskó és egyéb hétköznapi tárgyak

- valami undorító dolog (összeszáradt kutyakaki, büdös zokni, munkáskesztyű, stb.)

- néha személyes tárgyak (szülinapi kártya, családi fotó, játékmackó, stb.)


Nem tudom ki látott már ilyet, csak beírod a YT-n hogy dark web mystery box, kiad egy csomót.

Szinte mind ugyanaz a történet és olyat is hallottam hogy állítólag bűntények bizonyítékait akarják így eltüntetni hogy elküldik csomagban, de szerintem egy oltári nagy kamu az egész, és hivatalosan arra megy hogy a megtekintések száma után járó pénzből újabb "mystery boxokat" vehessen, amiről újra videót csinál.

Közben meg beledobál mindenféle limlomot egy dobozba, leragassza és eljátssza mintha a darkwebről kapta volna.


Régebben láttam darkwebbel foglalkozó videókat youtubeon és egy csomó kép meg videó azokban is szerepelt azok közül amiket az "állítólag" dark webről rendelt dobozokban levő pendrive-ok tartalmaztak.



2018. júl. 27. 04:31
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Kamu
2018. júl. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Felkapott lett. Ennyi.

Egy ideje a sima ebay-es mystery box volt a menő, volt aki ráhazudta, hogy 100000$-ért vett egy ilyet, és csomó hulladékot kapott. Ezeket kezdték megunni az emberek, és kellett valami változtatás.

Aki az ilyenekéhez hasonló tartalmat gyárt, és megérzi a pénz szagát, tuti csinál majd egy ilyen videót.

2018. júl. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ki az, aki ezeket elhiszi?Még poénnak is gyenge.
2018. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
100 000-es ebayest láttam én is abban egy 18 milliós TAGHeuer óra is volt, de szerintem nincs akkora marha aki egy S Merci árát kifizeti egy zsákbamacskáért.
2018. júl. 27. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
38%
:O
2018. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!