Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » El lehet érni másik hálózatról...

El lehet érni másik hálózatról (interneten keresztül) egy megosztott meghajtót?

Figyelt kérdés
igazából mindent elárul a kérdés a lényeg az hogy x gépről Pesten megosztok egy megahajtót és y gépről Debrecenben én erre csatlakozni akarok vagy is onnan az adatokat kezelni.

2018. aug. 2. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hogy osztod meg.. ha egy mezei Windows megosztásról beszélünk, és mindkét végpont (vagyis legalább az egyik) valamilyen lakossági internet szolgáltató eszköze mögött van, akkor nem, hacsak nem építesz egy VPN kapcsolatot a két eszköz között.
2018. aug. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen is, meg nem is.

A "sima" windows megosztás (vagy pl. egy SAMBA megosztás) csak a gépeddel azonos hálózatban, vagy egy abból nyíló alhálózaton működik. Tehát közvetlenül nem érhető el megosztás két távoli gép között.

De mint írták, egy VPN-nel ezt meg lehet kerülni.

Vagy ha nem ragaszkodsz hozzá, hogy a Windows meghajtóként kezelje, akkor szóba jöhet még az FTP. Ehhez az elérni kívánt gépen szükség van egy FTP szerverre (illetve a szükséges porttovábbítás beállítására), de onnantól bárhonnan eléred az így megosztott mappákat.

2018. aug. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ohh értem. ennek a vpn-es dolognak utána nézek még jól hangzik az ötlet szerintem meg is van oldva köszi a válaszokat
2018. aug. 2. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
#2-es: azért írtam, hogy _lakossági_ neten nem megy, de nem azért, mert az SMB protokoll nem működne a neten, mert működik, csak a szolgáltatók szűrik, mert elég nagy felesleges forgalmat generál, ha 10.000 újzer windows-a teleokádja a hálózatot... Ha van két bérelt szervered valahol, akkor nem kell egy hálózatban lenniük, akkor is működik.
2018. aug. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!