Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Budapestre milyen internet...

Budapestre milyen internet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy milyen netet ajánlotok Budapesten, panel lakás,10. Emelet, 11.kerület. 2 laptop egy asztali. Többiek Loloznak, meg torrent meg minden, szoval minél jobb és gyorsabb kellene. Mit ajánlanátok?

2018. aug. 4. 13:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miből lehet választani?
2018. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vidéki vagyok, fogalmam sincs mi közül lehet választani. Telekom telenor UPC vagy fogalmam sincs, azért írtam, hogy ki mit használ, mit ajánlana.
2018. aug. 4. 13:07
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kábeles, vagy mobil? Milyen szolgáltató van abban a házban? Legalább icipicit te is járulj hozzá...
2018. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Budapest hatalmas, nemhogy kerületenként, de utcánként, házanként is változik a lefedettség.

Könnyen lehet, hogy ahová költöztök, nem is nagyon van választék.

Nálunk pl. van UPC meg Telenor, de utóbbi annyira nincs kiépítve, hogy csak a leggagyibb csomag lenne elérhető. Így nyilván nem volt választás.

Az előző albérletünkben (két saroknyira, tíz perc sincs!) meg a fentiből egyiknek se volt lefedettsége, egy noname szolgáltatóval szerződtünk le, akik kihasználták az ottani részt.


Általánosságban a Digit dicsérik, én szeretem a UPC-t is, bár kevésbé kombinálhatók a csomagok, ha tv/telefon is kell. Telenor ebből a szempontból jobb, de drágább. Mindegyikről találhatsz jó-rossz véleményt egyaránt.


Nézd végig a honlapokat (Digi, Telekom, UPC első körben), írd be a leendő címet, és felkínálja mindegyik, hogy milyen szolgáltatás érhető el ott. Válassz ár-érték alapján, ha több opció is van.

(Alternatívaként a szomszédokat, főbérlőt, jelenleg ott lakót kérdezd meg, hogy mit használ - lakás státuszától függően nyilván).

2018. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Oké, hogy ilyenek léteznek, de marhára nem mindegy, hogy a környékeden mi az ami elérhető.


Kérdezd meg a szomszédokat, hogy ők milyet használnak. Érdeklődj szolgáltatóknál, hogy milyen lehetőségek vannak.

2018. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyébként nem mindegy a gépeitek minősége sem.

Nekünk pl. UPC-ből a legnagyobb, 500 megás csomagunk van, pont azért, mert játszunk, torrentezünk, több gépen és telefonon egyszerre. Ehhez képest az én (régebbi) laptopom csak nagyon-nagyon max 100 megáig bírja, inkább 70-80 az átlag. Párom néhány éves (még nem rossznak számító) gamer laptopja meg 3-400 megáig fut sebességteszt alapján leterheltségtől függően. Egyszerűen azért, mert a hálókártya ennyit bír.


De ezt a csomagot ettől függetlenül pl. tudom ajánlani, wifis modemet adnak hozzá, így külön router sem lassít.

2018. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. aug. 4. 13:27
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a Digit ajánlom, netből az a legjobb, persze csak ha ki van építve nálatok.
2018. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Proca válasza:
Relatív a DIGI DE DE!!!! csak ha digitális üvegszálas a hálózat. Az analóg használhatatlan, lásd Vekerle XIX. ker. egyes részeit 2-4 MB.
2018. aug. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: Analóg üvegszálas? :D
2018. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!