Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Messenger telefonhívás...

A Messenger telefonhívás mennyi netet fogyaszt?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a sima küldött üzenet az nagyon keveset, de ha pl messengeren belul telefonalnank az mennyi?
2018. aug. 5. 17:55
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem vihet. Egy hangfelvételem, amit telefonnal készítettem 256kbps 48kHz, illetve 20 másodperces. Ez 670.8KB-ot foglal. Ha ezt a kb. 671-et felszorzom 3-al, megkapom, hogy nagyjából 1.9MB-ot foglal egy felvétel, ami egészen pontos eredmény, ha azt nézem, hogy a 20mp-es anyagból következtettem ezt ki. Csináltam kerek egy percnyi felvételt, ami szintén ennyit foglalt. Szorozzuk ezt be 2-vel, max 2.2-vel, mivel feltehetően a másik fél hangja is az adatfolyam része. Ez nagyjából olyan olyan 4-4.3MB-ot jelent percenként. 10 perc alatt 43MB, 1 óra alatt kb. 258MB. Nyilván, a messenger rosszabb minőségben továbbítja a hangot, szóval mondjuk azt, hogy kb. fele ilyen jó a hanganyag minősége. Feltehetően ez nagyjából felezi is a méretet, szóval olyan 129MB-odba kerül egy óra. Szerintem nem sok, de nem épp mobilnet-barát mondjuk 1GB-os csomag mellett. Az említett 258MB, de lehet még a 129MB is a legrosszabb eset, pontosabb választ akkor kaphatnál, ha mondjuk letesztelnéd 10 perc alatt mennyit visz és utána számolnád.
2018. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!