Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két router összekötése kábelle...

Necrox kérdése:

Két router összekötése kábellel? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy nagy ház,az emelet utca felőli oldalán egy routerrel. A probléma,hogy az alsó szint hátsó részében nincs wifi. Kábel van húzva az alsó szint hátsó szobájába és oda szeretnék egy második routert.

Kérdés: Hogyan kössem össze a kettőt kábellel? Kell e crosslink kábel a kettő között? Sikeres összekötés esetén a második router is teljesértékű lesz (lehet kábellel is csatlakozni rá)? Elképzelésem van,valószínűleg műküdne is,de nincs kivel összedugjam a fejem az ügyben,ezért írtam ide. Köszönök minden választ!



2018. aug. 6. 04:21
 1/4 Derwer ***** válasza:

A második routert elő kell konfigolni:

DHCPt kikapcsolni

Adni neki egy statikus IPt. (Első router subnetjéből, DHCP scopeján kívül)


Aztán össze lehet őket kötni LAN portokon. (NEM a WANon)

A kábel típusa mindegy, kb 15 éve. Amúgy cross kellene.

2018. aug. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Derwer leírása jó, pár kiegészítés:

1. Először is össze kell kötni a gépet a második router egyik LAN portjával (más portba ne legyen csatlakoztatva semmi) és fel kell keresni a router webes beállítófelületét egy webböngészővel (általában a [link] vagy a [link] vagy valami hasonló privát hálózati IP-címen elérhető weboldalt).


2. "Adni neki egy statikus IPt." - pontosabban a második router LAN oldali IP-címét az első router LAN-oldali IP-címtartományán belülire kell állítani úgy, hogy az ne essen bele az első router DHCP-tartományába, és ne ütközzön az első router LAN oldali IP-címével.

Tehát ha az első router LAN-oldali IP-címe 192.168.0.1, DHCP-tartománya 192.168.0.100 - 192.168.0.254, akkor a második router LAN-oldali IP-címe legyen 192.168.0.2 és 192.168.0.99 közötti.


3. A második router SSID-je és WPA kulcsa egyezzen meg (a könyebb roaming érdekében), de frekvenciájuk/csatornájuk legyen különböző (az interferencia elkerülése végett).


4. Ezek után lehet kikapcsolni a második router DHCP szerverét (így nem ütközik a két router DHCP-szervere), és összekötni a két routert a LAN portjaikon keresztül.

2018. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a segítségetekért! Meg is kaptam a választ a kérdésemre. Köszi mégegyszer!
2018. aug. 6. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:

Kaptam egy üzenetet - a nem privát jellegű részeit közölném:

"Leírnám röviden, remélem segítesz nekem egy kicsit. Szóval az a helyzet, hogy van nekem egy telekom 1000Mbit/s internetem, gyengécske wifivel. Emeletes a ház, ezt repeaterrel küszöböltem ki, viszont sajnos gyakran megszakad, ezért döntöttem úgy, hogy veszek egy TP-Link Archer C1200 AC1200 routert. De mivel a gyári modem kábelen simán hozza a 800-900Mbit/s sebességet, így a routert csak arra szeretném használni, hogy erősítsem vele a wifit és, hogy az emeltre is feljuttassam a jelet (remélhetőleg nem túl gyengén). Router vásárlása előtt állok, de szeretnék teljes mértékbe meggyőződni a működéséről, mielőtt megvenném.


Szóval írtad, hogy össze kell kötni a gépet a router egyik lan portjával, ez azt jelenti, ugye ha ezt a két eszközt összekötöm internetem még nem lesz, ezek szerint elsőként nem kell működő internet a beüzemeléshez? Rögtön lehet ezzel kezdeni, és behozza a router webes felületét?"

Így van, az új router egyből IP-címet fog osztani a rá csatlakozó klienseknek, így rá tudsz csatlakozni a routerre.


"A második lépés ugye a DHCP letiltás és statikus ip letiltás, ha nem gond küldenék egy képet az enyém adatairól ( [link] ), mert nem igazán tudok rajta elmenni, és az általad gondolt értékekkel állítanám be, hogy biztos jó legyen."

Esetedben a második router LAN oldali IP-címe legyen 192.168.1.2, mivel a "digitális elosztóé" ( [link] ) 192.168.1.1, DHCP tartománya 192.168.1.63 - 192.168.1.253.


"És ezek után kész a beállítás, lan-lan port összekötés és a modem helyett a router szórja a netet?"

Meg a vezeték nélküli SSID-t, WPA-kulcsot és csatornát állítsd be (a "digitális elosztó" beállításai a "Főképernyő -> Wifi 2,4 GHz -> Basic configuration fülön" találhatóak).

2018. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!