Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van ez a videó megvágva...

Miért van ez a videó megvágva minden mondat után? Nem tud a csaj két mondatot egynmás után elmondani folyákonyan?


2018. aug. 6. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem ugyanazért, amiért Szirmai Gergely:

https://www.youtube.com/user/HollywoodNewsAgency

is rövid snitekkel operál: dinamizmust sugall.

2018. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem olyan könnyű folyékonyan, hiba nélkül elmondani egy hosszabb szöveget. főleg, ha valaki nincs hozzászokva, hogy ezt csinálja, nincs benne gyakorlata. ha előre megírja az ember a szöveget, akkor könnyen olyanná válhat, mintha olvasná - még akkor is, ha nem olvassa, csak próbálja visszamondani, de akinek nincs elég rutinja, előadási és rögtönzési tapasztalata, azzal könnyen megeshet, hogy nagyon ragaszkodni akar az eltervezett mondanivalóhoz, úgy meg élettelen. valószínűleg többször nekifut, aztán kivágja a használhatóan sikerült részeket, csak hülyén néz ki, hogy egymásra vannak vágva.

de az is lehet, hogy eredetileg sokkal bőbeszédűbben mondja el, aztán a felesleges részeket vágja ki belőle, hogy ne legyen feleslegesen annyira hosszú a szöveg.


Szirmai Gergő sokkal rutinosabb, képernyőhöz szokottabb, ő szerintem inkább tényleg csak a dinamizmus miatt csinálja. meg ő a vágást is jobban, változatosabban csinálja.

2018. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Szirmai Gergő sokkal rutinosabb, képernyőhöz szokottabb"

Tegyük hozzá Gergő televíziós műsorkészítő szakon végzett ( [link] ), Janka pedig újságíró BSC-n/nemzetközi kapcsolatok MSC-n végzett "termékenységtudat-oktató" ( [link] ) - szóval előbbinek kifejezetten ez a végzettsége

2018. aug. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Illetve van némi időbeli előny is: Gergely több mint 7 éve csinálja a videózást, Janka meg most kezdte.
2018. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3-4 úgy érzem, nincs köztünk vita ebben a kérdésben, köszönöm a forráskutatási munkát, amit abba fektettél, hogy bővebben kifejtsd és linkekkel is alátámászd, amit írtam: "Szirmai Gergő sokkal rutinosabb, képernyőhöz szokottabb"


a szakirányú végzettség nyilván sokat számíthat (bár sokan vannak, akik semmilyen iskolától nem válnak képernyőre alkalmassá). alapvetően az iskola sem mást csinál, mint a rutin és gyakorlat minél gyorsabb megszerzését segíti - jobb esetben jól felépített struktúrával és tudásátadással.


egyébként ha nem lenne egyértelmű egyiküket sem akartam leszólni, de még csak kritizálni sem. mindkettőjük videóiban sok olyan van, ami tetszik, meg sok olyan is, ami nem. az meg közös bennük, hogy sokkal jobban csinálják, mint én tudnám.


azt viszont csak most vettem észre, mennyire vicces, hogy a kérdező ugyan leszólja a csajt, hogy két mondatot sem tud elmondani folyékonyan - miközben neki ennyit még leírnia sem sikerült hibátlanul...

,-)))

2018. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces, csak én nem állok ki és csinálok videót. Egyébként meg nyilván provokatív volt, igazából nem gondolom, hogy ne tudna elmondani két mondatot egymás után, csak valamiért nem így akarja. És a kérdésem arra irányult, hogy miért és erre nem igazán kaptam választ. Nem hiszem hogy azért, mert ettől dinamikusabb, hanem azért mert így könyebb összerakosgatni, és utólag esetleg eldönteni, hogy milyen hülye poénosnak hitt bevágásokat rakjon még rá, avgy a snittek közé. Csak szerintme többet árt, moint használ. Egyrészt nem is humoros, töltelék hülyeségekkel rakja tele, azt hisze talán segít megjegyezni a vizuális poénosnak hitt valami. Másrészt nagyon zavaró. És volt az az érv, hogy nehéz nem erőltetetten beszélni, hát szerintem ez így rosszabb, és szerintem tudna nem erőltetetten beszélni, mert betéve tudja a szöveget, de legalábbis biztos lehetne 5-6 mondatonként normálisan beszélni, és úgyis berak néha valami informatív képet, amikor vágni lehet.
2018. aug. 7. 17:01
 7/7 anonim ***** válasza:

"És a kérdésem arra irányult, hogy miért és erre nem igazán kaptam választ."

Dehogynem, megkaptad rá a választ: mert dinamizmust sugall.


Egyébként ez egy trend - megfigyelhető más vloggernél is, például:

* Magyarosi Csabánál (Indexes újságíró, Attraktor, Xtractor műorok vezetői: [link] ): https://www.youtube.com/user/magyarosi/videos

* Dancsó Péternél: https://www.youtube.com/user/VideomaniaFCS/videos

* Sőt a szertáros Zsiros Róbert László is e felé halad: https://www.youtube.com/user/szertar/videos

2018. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!