Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobilinternet használata...

Mobilinternet használata laptophoz?

Figyelt kérdés

Telenornál viszonylag kedvező áron van korlátlan mobilinternet és arra gondoltam, hogy beszereznék egyet, mert megyek kollégiumba és hasznos lenne, ha lenne normális sebességű internetem és ugye azt sem szabad elfelejteni, hogy bárhol tudnám használni (pl.: vonaton vagy két óra között stb.). Az is vonzó, hogy amennyiben megosztom a netet, a laptopomról rá tudok csatlakozni és lényegében bárhol intézhetem az elintézni valókat vagy éppen nézhetek videókat, játszhatok stb. Viszont ha minden igaz, elég gyorsan lemerülnek a telefonok, ha így használjuk őket és gondolom nem tesz túl jót az akkumulátornak, ha naponta mondjuk 3 alkalommal lemerítem, majd feltöltöm. Ha jól láttam léteznek modem stick-ek, amelyekbe egy sim kártyát kell helyezni és ha usb-n csatlakoztatjuk a géphez, akkor már működik is... 3 kérdésem lenne,

-ezek a modem stick-ek szolgáltató függetlenek-e?

-megkapom-e a hívást vagy sms-t, ha a sim kártya egy ilyen eszközbe van behelyezve és laptopon használom?

-létezik-e olyan modem stick, ami egyben router is?


Előre is köszi!



2018. aug. 20. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen előfizetésem van a telenornál.

Szerintem a stick-et felejtsd el, sim kártya teloba és kész, igy a telon is van net mindig, és meg lehet osztani.


A lemerüléstől pedig ne félj, mikor kábellel kötöd a telot a géphez, hogy megoszd a netet egyben tölti is tehát nem merül le közben.


A vezeték nélkül osztott netet nem ajánlom vele, csökken a sebesség és nagy a ping, gamingre alkalmatlan, kábellel viszont hibátlan.

2018. aug. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pinkpancser ***** válasza:

Csak nem a Hello data-ra gondolsz? Akkor tényleg nem stick kell neked, hanem telefon amin megosztod a netet. És persze néha beszélj is rajta, mert az is feltétel. Ja és hivatalosan stick-el nem is használhatod.

A többi kérdésre a válasz:

-általában nem függetlenek

-az SMS-t megkapod, hívást nem biztos

-létezik

2018. aug. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Öhm... Izé... Nem tudom a laptopokból mostanság "kifelejtik" a sim kártya olvasót? Mert például az én laptopomban van sim kártya olvasó.
2018. aug. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem az memóriakártya olvasó, de amúgy én még nem láttam olyat, hogy sim kártya olvasó lenne laptopban, bár én főleg felhasználói laptopokat nézegettem, üzletieket kevésbé...
2018. aug. 22. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg tudom különböztetni a memória kártya olvasót a sim kártya olvasótól. Természetesen memória kártya olvasó is van benne. Sőt még memória kártya is van benne. Ha pedig leveszem a lapot az aljáról még sim kártyát is tudok bele tenni. Nem vagyok teljesen retardált. De fényképet is szívesen küldök róla.
2018. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pinkpancser ***** válasza:

Attól függ milyen laptop! Üzleti gépekben szokott lenni, de olcsóbb gépeknél nem divat a SIM foglalat! Na meg hiába van foglalat, ha hiányzik a WWAN kártya.

Kérdező, ha még most nézegeted a laptopokat akkor nézd meg a használt üzleti gépeket is! Árban nem nagy a különbség, tudásban viszont nagyon sok! Van olyan 8 éves gépem amit melóhoz használok igen mostoha körülmények között, mégis túlélt sok asztalon használt műanyag gépet.

2018. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!