Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek ez valós lehet...

Szerintetek ez valós lehet külföldi banki átutalásnál?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet az, hogy jofogas.hu-ra feltettem egy kamerát, egy ír figura írt nekem, hogy elvinné. Gyorsan megegyeztünk, aztán ma jött egy üzenet erről az email címről:


Internationaltransaction@europe.com

Ami elvileg a Royal Bank of Scotland-hez tartozik.


Az IBAN számát megnéztem IBAN validationos oldalakon és azok szerint nem létezhet ill. azt írja, hogy fel kell adni a csomagot, utána a postán kapott bizonylatot (vagy vmi hasonlót) el kell küldeni neki vagy a banknak és akkor utalják a pénzt.


Ez egy létező folyamat? Furcsa nekem a sztori. Köszi a válaszokat!



2018. szept. 3. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez úgy átverés, ahogy van. De még ha nem is, örök érvényű szabály, hogy: SOHA nem küldünk semmit, míg nem kaptuk meg az ellenértékét! Egyetlen kivétel az utánvét, de az meg nagyon nem így működik.
2018. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

igen, most már 99,9%-ban biztos, sőt 100.

Az a kemény, h mindig nevetek szinte, aki annyira szerencsétlen h átverik. És lám, az emberek többségének szerintem semmi nem tűnik fel ilyenkor, ill. nekem is gondolkodni kellett.


Az alapból lehetetlen, hogy egy, a fenti email címről írjon egy bank. Azt írják h megkapták az x százezer forintot az úrtól :DD hát de miért nem utalja csak el nekem vajon? :)

2018. szept. 3. 09:57
 3/4 A kérdező kommentje:
azt írja most, hogy az ügyfelek védelme érdekében letiltották a brit számlaszámokat, ezért nem láthatóak :DD
2018. szept. 3. 10:11
 4/4 A kérdező kommentje:

Valaki érti mire lenne jó neki?

A cím is - ahogy látom - rossz, nem létező, azaz ha elküldeném, valószínűleg visszajönne a csomag.


remélhetőleg a számlámról pénzt nem tud levenni hisz csak a számlaszámot tudja.

2018. szept. 3. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!