Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehetne szabályozni az...

Hogyan lehetne szabályozni az internethasználatot routeren keresztül?

Figyelt kérdés
TP-Link routerem van. Szeretném saját magamat korlátozni azzal, hogy 22:30 és 05:00 között ne engedje a router számomra a nethasználatot. Arra gondoltam, hogy a kezdő időpontnál dobjon le a hálózatról(wifi), és a vég időpontig ne engedjen vissza. Router config oldalon keresgéltem és találtam egy Access Control Rule Managementet aholis beállítottam, hogy az én MAC címem 22:30 és 23:59(mert ugye a stop time nem lehet kissebb a start timetól..) között ne férjen hozzá a legalapvetőbb domain címekhez(pl Facebook, Google, Youtube). Ezt így megcsináltam, működik is, de ha már úgy írom be, hogy google.hu és nem .com amit a tiltott domainekhez írtam, akkor már engedi. Youtubenál szintén.. Alkalmazásból bírok videót nézni. A lényeg hogy nem konkrét oldalakat szeretnék letiltani, -hozzáteszem hogy csak ilyen tiltás van vagy konkrét ip címes-, hanem úgy hogy kompletten dobjon le a hálózatról, vagy azidőre szakítsa meg a kapcsolatot a DNS szerverrel. De csak az én eszközöm számára. Ez így valahogy megoldható?

2018. szept. 5. 23:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a router konkrétan nem enged általános tiltást, csak bizonyos oldalakat, akkor marad a tűzfalprogram a gépeden, azokban is szokott ilyen opció lenni.

De nézd meg, mert a routernél is általában lehet állítani, hogy fekete vagy fehér lista, azaz, hogy az általad megadott oldalakat tiltsa (és minden mást engedjen), vagy az általad beírtakat engedje (és minden mást tiltson). Ha van az utóbbi opció, egyszerűen üresen hagyod a listát és minden tiltva lesz.


Mellesleg ez csak önfegyelem kérdése, lehet, hogy elég egy figyelmeztető ablak a gépeden, nem?

2018. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szenes43 válasza:

Szerintem nem a gép vagy egyéb elektronikai eszköz a hunyó,inkább az aki gondolkodni képes mert az emberi agy több mint egy szuperszámítógép.

Noét szidják hogy miért tette bele a szőlővesszőt a hajójába azok akik korlátlanul öntik le a bort a gigájukon.

Este lecsukod a gépet és alszol,ez a megoldás.

2018. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!