Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám felerősíteni a...

Hogyan tudnám felerősíteni a wifi jelét, hogy az egész házban tudjak csatlakozni rá?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz nálunk az ADSL internet, nincs kiépítve a szélessávu net a falunkban. Most Mobilinternettel probálkozok. Kiprobáltam a Telenor Hom mobilinternet szolgáltatását, amihez adnak egy Huawei mini routert. [link] A ház elejében találtam is egy pontit ahol sziperál a 4G (máshol nincs sajnos a házban, csak 2,illetve 3G) Csináltam egy speedtestet, olyan 20Mb/s letöltést generál. Egy problémám, hogy a szobámban nem lehet már fogni a jelet, 2 falon nem jön már át (vályog). Ha beállok az ajtoba, ahol fyoso van, mert átjáro az egész ház, akkor ugye nincs előtte fal, akadály, szuperül átjön, de pl az ágybol már nem tudok netezni, a fal miatt. Tanácsoltak jelerősítőt. Nemtudom, hogy működne e. Eddig ezt a kettőt néztem. Ez azért jo, mert megy bele internet kabel, igy rá tudnám vinni a számitogépre. [link]


Ez pedig egy sima, nincs internet kábel bemenet. [link]


Az a lényeg, hogy megoldás kéne, ehez a Telenoros Huawei mini routerhez :) Köszönöm!



2018. szept. 6. 10:35
 1/1 Takysoft ***** válasza:

Hát ahogy írtad is, sokféle megoldás van.

Főleg attól függ a dolog, hogy milyen eszközre és hogyan szeretnéd továbbítani a dolgot.


annak a mini routernek szerintem lesz pl kábeles kimenete is, szóval ha az jó, akkor használd azt.


Pl ha neked a szobádba is wifi kell, akkor felmerül a kérdés, hogy jó-e, ha a szobádig elmegy kábelen?

mert ebben az esetben rádugsz egy AP-t, és kész a dolog.

(bármilyen routert bekonfigurálhtsz AP-nak)

Általában ez a "jobb" extender metódus.


Persze lehet magát a wifi jelet is tovább erősíteni. Ahhoz olyan router kell, amiben 2 wifi modul van. (vagy egy olcsó dedikált extender amiket mutattál)


Ennek olyan hátulütői lesznek, hogy a mobilnet miatt amúgy is vacak elérési időd (ping) még magasabb lesz a wifi mögötti wifi miatt.



Hogy konfigolj be egy routert Access Point-ként?


Az első router az, ami a netet adja.

A második az, ami a szobádban lesz. Ezeken a neveket fogok hivatkozni rájuk.


2 megoldás


NAT-os megoldás.

Az első router is NAT-ot (subnetet csinál, route-ol rajta), majd a második is...

Ilyenkor az első router LAN portjából a második WAN portjába dugod a kábelt. Utóbbin ugye static IP, de ezt általában felismeri. pofonegyszerű, de nem túl jó megoldás, mert:

-a második subneten nem éred az elsőt, pl az első router menüjét

-attól függően menyil routeren vannak az eszközeid, nem látják egymást.

-mivel a második router is NAT-ol, így kicsit megint lassabb az eléréi idő.



Subnetes megoldás:

Az első router LAN portjából a második LAN portjába megy a kábel. (innét tudja a router, hogy nem kell NAT-olnia, csak Switch-ként üzemel)

Előtte meg beállítod a routert.

-Ugyanaz a subnet, de különböző IP. (pl ha az első router 192.168.1.1 akkor a második 192.168.1.2)

-Ugyanaz az SSID, jelszó, és titkosítási mód.

-Különböző wifi channel.

-A végén meg lődd ki a második routerben a DHCP-t.


Az utolsó lépés után nem fogod elérni a router menüjét, ha csak simán rádugod a gépedre, mert nem csinál alhálózatot magában. Ez után csak akkor éred ezt el, ha az első routerbe is bele van dugva.

(az első router felelős a DHCP-ért, ami ugye az IP kiosztás, és a csomagok kezeléséért)


Ha mindez bonyolultabbnak tűnik, mint amivel szívesen küzdenél otthon, akkor egy wifi extender teljesen jó lesz :)

2018. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!