Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem vagyok képes a telefonomma...

Albert Wesker1998 kérdése:

Nem vagyok képes a telefonommal kapcsolodni az otthoni internetre, hogyan tudhatom meg a nevét az otthoni hálózatnak és hogyan lehet esetleg a router-t beállítani, hogy küldjön WIFI jelet?

Figyelt kérdés
A telefonom nem jelzi ki az én intenetem nevét.

2018. szept. 7. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán Wifi képes eszköz, van rajta antenna? Ha igen, akkor kell lennie a routernek egy adminisztrátor felületének, amit általában a 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1 stb. címeken érhetsz el a böngészőből. Ez általában a router alján, a dobozán, leírások között meg van adva, hozzá tartozó adminisztrátor felhasználónévvel és jelszóval. Ha sikerült belépni a felületre, akkor be tudod kapcsolni a wifi jel szórást, be tudod állítani a nevet és a hozzátartozó jelszót is. A telefonodon csak azután fogod látni, ha ez mind megvan.
2018. szept. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen van rajta antenna és a WIFI logó is a hátulján.
2018. szept. 9. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Az nem is lenne baj, hogy nem szórja az ssid-t mert attól még rá lehetne csatlakozni (rejtett hálózat hozzáadással) ..biztonsági szempontból is jobb.. de ahoz kéne tudd a nevet/jelszót. Az is lehet ki van kapcsolva a wifi.. Ha már úgyis be kell állíts és jól levédett wifit akarsz akkor:

1. Ssid ne szórd

2. Wifi mac szűrőt állítsd csak a hozzáadott listában szereplő mac címeket engedje fel.. (1x kell beállítsd..aztán megy évekig.. és azon eszközök mac címeit bepotyogod akik kapcsolódhatnak.. pl.: 22:14:9C:36:24:5D ilyesmi a mac cím ha esetleg nem tudnád)

Ill. WPA2 használd.

2018. szept. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen 192.168.0.1 az elérési cím. Adminisztrátori parancssorba beírva az "ipconfig" parancsot (idézőjelek nélkül) kiír pár infót. A "Default Gateway" sorban megtalálható cím lesz a helyes cím, amivel megnyitható a router kezelőfelülete. Vagy, fájlkezelőt megnyitod, elnavigálsz a Hálózat mappába aminek más is az ikonja, és ott a Hálózati infrastruktúra lenyíló fül alatt van a router. Arra egy duplaklikk és meg is nyitja a router kezelőfelületét böngészőben (vagy jobb klikk, beállítások, hálózati eszköz fül, Eszköz weblapja sor).

A többi információ a router alján/oldalán megtalálható. Sőt, ha nem állítgattad még sosem, az SSID (wifi neve) is ott van az oldalán/alján a wifi jelszóval, router felhasználónévvel/jelszóval együtt.

2018. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!