Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bejelentésre szerviz megnézte...

Bejelentésre szerviz megnézte a hálózatot, és azt mondta, hogy az egyik vezeték szakadt az érpárból. És azért van netünk, telefonunk meg nincs, mert a net képes menni egy vezetéken is, a telefon meg nem. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

2018. szept. 9. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Sehogy, ez hülyeség. Egy vezetéken nem lehet kommunikálni.

Vagy hülyeséget mondtak vagy te értetted félre.

2018. szept. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a bekötés hibás, hanem a belső kábelnél van hiba, pl. szakadás. A vezetékes telefon nem működött, új készülékkel sem. Egy vihar után a szerelővel úgy döntöttünk, új csatlakozás lesz a ház oldalán, új belső kábellel. És láss csodát, a telefon is működik, nemcsak az internet,wifi, IPTV.
2018. szept. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a srác, hogy szakadt az egyik szál. Megnézte az utca végén az elosztó szekrényben teszterrel úgy, hogy a jeladót a lakásban ráakasztotta a vezetékekre. . És azért nem értem, mert műszerészként úgy tanultam, hogy az áramkörnek zártnak kell lennie a működéshez. Ez meg ugye lóg.
2018. szept. 9. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a lakásban az elosztó után lehet szakadt a kábel. Ha az utcai kábel szakadt, akkor semminek nem kellene mennie, mert a tápfeszültséget is a telefondrótról veszik az eszközök a működéshez. (Nyilván nem a router/modem, hanem a telefon, meg a különböző átalakítók a telefon felé)
2018. szept. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt tisztázzuk már, hogy hány érpár megy be a házba, illetve hogy milyen eszközöket adott a szolgáltató hozzá.
2018. szept. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy érpár jön be, bele egy szűrőbe, abból egyik vezeték telefonba, másik modembe. Minden a szolgáltatótól van. A szervizes a házba bejövő vonalra akasztotta a jeladót, és az utca végén a vezeték szekrényben mért.
2018. szept. 14. 14:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Aha, szóval DSL.

Akkor is hülyeség, amit mondott. Ha a két érből az egyik szakadt, akkor azon nem jön át semmi.

Szerintem vagy a szűrővel, vagy a telefon kábelével lesz a gond.


Egyébként azóta megoldódott?

2018. szept. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megoldódott, és szerinte ez volt a baj, hogy a párból az egyik szakadt volt.
2018. szept. 16. 02:01
 9/9 anonim ***** válasza:
DSL, szinte biztos voltam benne. Nálunk az volt a helyzet, hogy az előző tulajdonos a biztonsági rendszert köttette a telefonvonalra. Mi ezt átrakattuk távfelügyeletre, a külső kábelt cserélték, a belső megmaradt. A házfalon volt átkötve, amely nem volt a legjobb megoldás a viharos időjárás miatt. Így bekötött a szerelő egy új bevezetést, azt összekötötte a régivel, azóta megy minden (telefon, internet wifivel is, IPTV). Más megoldás nem volt, mert a ház szigetelése alatt volt a régi kábel.
2018. szept. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!