Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha Google Drive-on bankkártyáv...

Ha Google Drive-on bankkártyával fizetek és megadom bankkártyám adatait, mennyire lehetek biztos benne, hogy a kártyámról nem vesznek le pénzt ha én nem akarom?

Figyelt kérdés

Pl. nem emelnek-e le róla pénzt, ha nem is vásárlok semmit.

Elvileg, ha a bankkártya számát és a hátoldali 3 számjegyet ismeri valaki, pénzt emelhetnek le róla. Mennyire van biztonságban a bankkártyám adatai a Google-nél?



2018. szept. 9. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a Google ilyen veszélyes dolgokat művelne (amire semmi szüksége nincs), ott már rég hatalmas probléma lenne.

Ilyen felfogással semmilyen szolgáltatást ne használjunk, ami bármi "érzékeny" dologgal kapcsolatos.

Van aki a felhő tárhelyben sem bízik, pedig ebben is csak a jövő van.

2018. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg nagyon. Gyakorlatilag van rá minimális esély, hogy ellopják az adatokat - akár úgy, hogy már eleve nem a Google-nek adod meg, csak Te azt hiszed :)


Alap, hogy legyen egy második fék is a rendszerben, pl. állítható limit, amit csak akkor nyitsz nagyra, ha éppen valami nagyértékűt veszel, különben meg annyi, amit nem sajnálsz, vagy akár nulla.


Én úgy oldom meg, hogy a Gránit Banknak van appja,a mivel telefonon mozgathatom a limitet (külön a bankautomata, POS-terminál, net kategóriában), így bármikor állítani tudom.

Más bankoknál van pl. virtuális netes kártyaszám, amire a főszámládról áttehetsz mindig annyit, amennyi az aktuális netes vásárláshoz kell.

2018. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem félteném a googletől a bankkártyámat. Ha valami véletlen folytán duplán számláznának (egy másik cégnél jártam már így), akkor is max egy email és megoldják. A nagy vállalatoknál nem éri meg csalni.

Viszont az átlagos random netes webshop esetében én is használom a fentebb említett védelmi vonalakat (pl sms-es megerősítés, hogy tényleg akarok e fizetni).

2018. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 1 "Van aki a felhő tárhelyben sem bízik, pedig ebben is csak a jövő van."


Miért van ebbe a jövő?

Inkább veszek sok HDD-t, SSD-t, Pendrivet, SD kártyát, DVD lemezt sok adattárolásra, pl: Képek, filmek, zenék stb.

A Google is csökkenti a tárhelyet mint a Microsoft MEGA, akkor szépen sok adat elveszik, fizetni meg minden honnapban azért nem éri meg, sokkal jobb meg tudom fogni az adatokat.

2018. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, csak tudod egy átlag ember nem tárol petabájtnyi adatokat (képeket kivéve, mert arra korlátlan tárhelyet ad a Google).
2018. szept. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokan tárolnak rajtam kívül filmeket, csak keres rá itt gyakorin.


Vannak olyan filmjeim amik sehol sincsenek fent neten.

2018. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!