Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtubra feltölteni kívánt...

Youtubra feltölteni kívánt videó alá hogyan tegyek zenét, hogy ne sértsen szerzői jogokat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a google a barátom, rá is kerestem a témára, de csak olyan írásokat találtam, hogy mi a teendő, ha letiltanak egy videót stb. Arról, hogy hogy lehet ezt elkerülni, milyen formában lehet felhasználni egy zenét, arról semmit. Nyilván nem is fogják reklámozni, hogy milyen kiskapukat használj, amibe nem lehet belekötni.

Fontos lenne az a bizonyos ismert zene, mert arról van szó, hogy portrékat készítek, és a rajzolási folyamatot videózom. Egy ismert rockzenészt rajzoltam most legutóbb, nyilván Vivaldi hülyén hatna a film alatt. Lehet a címkézés miatt buktam el, mert a zenekar neve szerepelt első sorban? Ha megkurtítanám a zenét, csak bevágásokat tennék időnként, az elfogadható lenne? Hallottam pl. olyanról, hogy rádióállomások, áruházi "magánrádiók", nem sértenek szerzői jogot, ha nem teljes egészében játsszák le a dalt.


2018. szept. 11. 08:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak jogdíjmentes zenék, ha ilyeket használsz a zenédben, akkor nem fogják a videóid törölni.

Nem a cimkézés miatt törölték, hanem a zene miatt.

A közesmert zenék mind jogdíjasok, nincs kiskapu.

2018. szept. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Végül ezt az utat választottam. Bár nem olyan lett így a videó mint szerettem volna, nem azt a hatást kelti, de így sem rossz. Utána olvastam, elvileg létezik olyan lehetőség, hogy ha reklámot helyezhetnek el a videód elé, közé, akkor felhasználhatod, de nem jöttem rá hol és hogyan kell ennek utána járni, hogy lehet kérni, szóval engedtem az alapszabályoknak. :-)
2018. szept. 11. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!