Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Speedtest szerint jó a netem...

Speedtest szerint jó a netem (500mbit) de a letöltések nem lépik át az 5mb/s-t?

Figyelt kérdés
Már egy régi problémám, hogy hiába van UPC FiberPower 500as netem, a letöltések nem lépik túl az 5mb/s-et. Mindegy hogy mit és honnan töltök, ennél tovább nem megy, lehet az egy filmletöltés, torrent, vagy csak egy játékba egy update (pl. WoT). Pár hónapja volt hogy néha felugrott 50mb/s-re, az valami csoda volt, de az is csak pár percre, és azóta se láttam olyat. Szerelőt már többször hívtunk, de az is csak egy speedtestet csinált, és megállapította hogy semmi baja. Arra hivatkozott, hogy a szerver(ek) küldik lassan.. Ezt el is fogadnám, de az hogy minden szerver pont annyira leterhelt (akármikor, éjszaka is) hogy nekem mindenhonnan 5megával jön, azt nemhiszem. UTP kábelt is megnézte, az elég ahoz hogy hozhassa az 500at. Az alaplapba az integrált hálókártya gigabites.. Windows updatek letiltva, minden nem windows és szükségtelen háttérbeli szolgáltatás letiltva. (Windows 10-em van.) Valakinek volt már hasonló problémája? Mit lehetne tenni? Bármilyen ötlet érdekel, mert már teljesen kikészít a jelenség.

2018. szept. 11. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is érdekelne, hogy az elejétől kezdve ilyen? Ha nem, esetleg fel tudod idézni hogyan is jelentkezett ez először?

A Router beállításait leellenőrizte akár a szerelő, akár te? Lehet, hogy (ha képes rá a router) korlátozva van a sávszélesség. Esetleg a router QoS része nem állít fel rossz priorítást? Reset (nem kihúzom-bedugom) volt már? Valahol a router vezérlőfelületén biztosan van erre is lehetőség. Az visszaállít mindent alap helyzetre, ami az esetek nagy részében az ideális beállítás otthoni felhasználásra. A gépen nincs valami internet menedzsment program, ami bele szólhat a letöltési sebességbe?

2018. szept. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az elejétől fogva ilyen. A routert már reseteltem párszor. A szerelő is megnézte, az mindent jónak talált. Ilyen programom nincs, ami befolyásolná. Csak a speedtesten meg ugye megvan, aztán nem nagyon csinált semmit.
2018. szept. 12. 06:49
 3/7 anonim válasza:
Azért mert az 500mbit/s (megabit) az 62.5mb/s (megabájt). Egyszerű átváltás.
2018. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az lemaradt, hogy a torrentet esetlegesen kevesen "seedelik", így lassabb a letöltés.
2018. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is eltudom osztani 8-al, de pont ez a bajom hogy ~60helyett csak 5, ahogy fentebb is leírtam. És azt is hogy ez nem csak torrentnél van, hanem mindennél..
2018. szept. 12. 16:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Win update mióta van tiltva? Mik azok a tiltott, szükségtelen szolgáltatások?
2018. szept. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helyedben újrahúznám, és alapból-szűzen tesztelném a torrentet. Enélkül egyelőre> "Windows updatek letiltva, minden nem windows és szükségtelen háttérbeli szolgáltatás letiltva. "

Driverek fel vannak téve?

Vagy van az InternetRepair program, tipp: [link]

2018. szept. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!