Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az az AP-UP a halozatomon?

Mi az az AP-UP a halozatomon?

Figyelt kérdés

Nezegettem a routerem beallitasait es Wireless statisticsnal latok olyat ,aminel a "current status" alatt "AP-UP" szerepel.

Az biztos ,hogy nem az enyem.

Szoval ,mi ez? Hogy kerult oda? Hogy tudom eltuntetni? Mostanaban eszrevettem ,hogy eleg lassu a netem es sokszor nincs wifi (vagyis jel van,csak net nincs). Lehet ,hogy valaki lopja a netem?

Tp link router egyebkent.

Olvastam olyat,hogy valahogy lehet latni a halozaton levok dokumentumait, ezt hogy kell? (A dokumentumokbol talan rajovok,hogy ki is hasznalja)

Koszi a segitseget.



2018. szept. 20. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Az AP-UP a saját routered vezetéknélküli interfésze.
2018. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Nem lopjak a netem?
2018. szept. 20. 23:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Current status = jelenlegi allapot

AP = access point = eleresi pont (wifi)

UP = fut, mukodik.


Ha teljesen felreertjuk, es egy MAC cimet latsz csatlakozva (csak nem ezt irtad), akkor valoban van rajta valaki.

2018. szept. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt,de mar van egy Mac address ,aminel a statusnal "disconnected" (tudom mit jelent) van.

Ha le van csatlakoztatva akkor miert jelzi ott?

2018. szept. 21. 00:36
 5/5 anonim ***** válasza:

"es egy MAC cimet latsz csatlakozva"

Tegyük hozzá, hogy a router vezetéknélküli interfészének is van MAC címe. Az első 3 octet-ből kideríthető a gyártó (például ezzel az eszközzel: [link] ) - ha az TP-link, akkor feltehetőleg a router.

2018. szept. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!