Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Új videókártyát vettem miért...

Új videókártyát vettem miért csinálta ezt?

Figyelt kérdés
Vettem egy gtx 970 windforce ot es amikor betettem a gepbe es raraktam a 6 meg 8 pines csatlakozót csak fél másodpercre kapcsolt be a gép utána leállt. Pár próbálkozás után végül bekapcsolt a gép. Én a tápra gondoltam mivel egy nbase 600w van benne ami jó ha 300 at lead. De akkor miért volt az hogy elsőnek nem akart bekapcsolni utána meg bekapcsolt? (Egy minőségibb táp már úton van)

2018. szept. 23. 12:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy a gtx 970 előtt egy 1050 ti volt a gépbe ami tökéletesen ment ezzel a táppal
2018. szept. 23. 12:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt felejtsd el, hogy azért, mert nBase, csak 300 wattot ad le, egy táp nem attól gagyi, mert nem adja le, ami rá van írva!

Attól gagyi, hogy a 12 voltos ágán simán lead 16 voltot is, ami károsíthatja az eszközöket. Az 1050 ti harmada fogyasztásban, simán okozhat a tápnál stabilitási problémákat, de tápcsere előtt jó lett volna kipróbálni a kártyát egy másik gépben...a tápcsere amúgy is indokolt vga csere nélkül is.

2018. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És akkor most mitől lehetett az hogy egyik pillanatban be se akart kapcsolni a másikban pedig bekapcsolt?
2018. szept. 23. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy gyengélkedő kondenzátor is okozhatja a vga-n, azért írtam, hogy elhamarkodott lépés egyből a tápra fogni a dolgot, özön más is tudja okozni.
2018. szept. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én csak tippelni tudtam amúgyis akartam már venni egy minőségibb tápot. Azt elfelejtettem leírni hogy amikor nem kapcsolt be lehúztam a 6 meg 8 pines csatlakozót ami a kártyának kell és úgy bekapcsolt. Amint visszatettem rá nem kapcsolt be de gondolt egyet és csak úgy jó lett. Mindenesetre megvárom az új tápegységet ezzel nem is akarom addig használni aztán majd kiderül.
2018. szept. 23. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!